وقتی سرکه سفید معجزه می‌کند

749

شاید شما هم مثل بسیاری دیگر از خانم‌ها و البته برخی آقایان با خلاص شدن از شر چربی‌ و کثیفی به ویژه در آشپزخانه مشکل داشته باشید. در میان راه‌حل‌های گوناگون سنتی و مدرنی که برای رهایی از دست این چربی‌ها و کثیفی‌های مزاحم می‌شود سراغ گرفت، بد نیست بدانید که سرکه سفید تقریبا معجزه می‌کند.

 

سرکه سفید

 

۷ راه سریع رهایی از شر چربی و کثیفی

روش‌های زیر برای مبارزه با چربی‌ وکثیفی را بخوانید تا به معجزه سرکه سفید ایمان بیاورید:

۱- آشپزخانه‌ای با دیوارهای کثیف و چرب

ترکیب چربی‌های ناشی از آشپزی، بخار وگرد و خاک موجب می‌شود تمام سطوح آشپزخانه حالتی چسبنده داشته باشند. برای پاک کردن آثار چربی از روی دیوارها، هود و قفسه‌های آشپزخانه، ابتدا از یک اسفنج آغشته به سرکه سفید رقیق نشده استفاده کنید. سپس با اسفنج دیگری که کاملا خیس شده (البته آب آن را بگیرید)، آبکشی کنید و در آخر از یک دستمال آشپزخانه برای خشک کردن استفاده کنید.

 

۲- مایکروفری کثیف و پر از لک را با سرکه سفید تمیز کنید

اگر داخل مایکروفرتان خیلی کثیف است، قدرت نرم کنندگی بخار را به خدمت بگیرید. نصف فنجان سرکه مقطر را با نصف فنجان آب در یک ظرف شیشه‌ای مخلوط کنید. سپس این ظرف را در داخل مایکروفر بگذارید و صبرکنید تا محلول داخل آن جوش بیاید و بخار کند. سپس به آرامی ظرف داغ را از دستگاه خارج و سطح داخل مایکروفر را که تمام کثیفی‌های آن نرم شده با یک دستمال، خشک کنید.

 

۳- سطل زباله‌ای با بوی مشمئزکننده در آشپزخانه

یکی از منابع کثیفی در آشپزخانه که معمولا به چشم نمی‌آید، سطل آشغال است؛ چون مقداری از غذا و مایعات از کیسه زباله به داخل سطل آشغال می‌ریزد و همین موضوع باعث می‌شود بوی بدی ایجاد شود.

با استفاده از مایع ظرفشویی یا مایع‌های پاک کننده چند منظوره و یک برس مویی نایلونی زبر، داخل سطل را بشویید. سپس آن را آبکشی و با دستمال کاملا خشک کنید.

 

۴- دستگاه فِری پر از مواد غذایی سوخته و سر رفته

 نگذارید این همه کثیفی داخل فر باقی بماند، چون علاوه بر این که بوی بدی ایجاد می‌کند، در زمان استفاده مجدد از فر، دود نیز بلند می‌شود. ابتدا با یک آب پاش کمی آب روی لکه‌ها و غذاهای خشک شده بپاشید. سپس مقدار کمی جوش شیرین روی آنها بریزید و پس از آن نیز چند قطره سرکه سفید به آن اضافه کنید. بگذارید این ترکیب چند دقیه قل قل و کف کند. سپس از یک اسکاچ برای تمیز کردن داخل فر و پاک کردن تمام چربی‌ها و لکه‌ها استفاده کنید. در نهایت نیز دستگاه را با یک دستمال نیمه مرطوب تمیز کنید.

 

۵- دوش حمام کدر و جرم گرفته را با سرکه سفید تمیز کنید

 ذرات صابون ترکیب شده با بخار آب و ناخالصی‌های آب، به سرعت روی دوش و سر آن انباشته می‌شوند. برای پاک کردن آن، یک اسفنج یا پارچه تمیز را به سرکه سفیدی که تا رسیدن به دمای اتاق حرارت داده شده آغشته کنید و سطح دوش و داخل سر آن را بشویید. اسید موجود در سرکه به حل شدن این جرم‌ها کمک می‌کند. سپس با یک دستمال مرطوب آن را تمیز کنید.

 

۶- توالتی (فرنگی) که چندان تمیز نیست

در تمیز کردن یک توالت کثیف زمان می‌تواند پشتیبان شما باشد. برای تمیز و خوشبو کردن کاسه توالت، یک فنجان سرکه سفید مقطر یا مایع شست‌وشوی چند منظوره سطوح را در کاسه توالت بریزید و بگذارید به مدت چند ساعت یا تمام طول شب بماند. سپس با برس توالت به خوبی بشویید و پس از آبکشی سیفون را بزنید.

 

۷- تمیزی شیشه‌های کثیف با سرکه سفید

شیشه‌های تمیز باعث می‌شود همه چیز شفاف و درخشان به نظر برسد، اما برای این کار به شیشه پاک کن‌های اضافی نیاز ندارید. تنها با اسپری حاوی پاک کننده چند منظوره یا محلول آب و سرکه سفید و روزنامه یا دستمال مخصوص آشپزخانه، می‌توانید پنجره‌هایی تمیز داشته باشید.

پنجره ها را در روزهای ابری تمیز کنید، چون دیرتر خشک می شوند و جای دستمال کمتر روی آن می ماند.

 

وقتی مشغول پاک کردن چربی ها هستید حواستان باشد چربی روی یخچال را فراموش نکنید!

سرکه سفید معجزه می کند.

 

 

نظر خود را در رابطه با مقاله بالا بفرمایید؟

همچنین موضوعات پیشنهادی خود را برای مجله آنلاین زیبای ایرانی ارسال نمایید.

مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × سه =