اولاپلکس تراپی مو چیست و به چه صورت است؟

86

همه ما دائما به دنبال راه‌های بیشتری برای مراقبت بهتر از مو‌های خود هستیم و در مسیر تقویت و مراقبت از مو‌ها، محصولات زیادی مانند ماسک مو پروتئینه، سرم مو و حتی روش‌های شیمیایی تقویت مو را امتحان کرده‌ایم. استفاده از تمامی این محصولات به نوعی می‌تواند مو‌های ما را تقویت کند، اما آیا برای موها‌ی آسیب دیده نیز اوضاع به همین منوال است؟ امروز قصد داریم در مورد روش درمانی بسیار موثری صحبت کنیم که می‌تواند مو‌های آسیب دیده و دکلره شده را ترمیم کند. می‌خواهیم در مورد سوالاتی از قبیل اولاپلکس مو چیست و قیمت اولاپلکس و درمان آن صحبت کنیم. علاوه بر مراحل مختلف درمان، پنج مزیت استفاده از این محصول را نیز به اشتراک خواهیم گذاشت.

اولاپلکس مو (Olaplex) چیست؟

اولاپلکس یک محصول درمانی و تقویت‌ کننده مو است که بیس آمینو پروپیل دی گلیکول دی مالئات دارد و پیوند‌های دی سولفید موجود در تار‌های مو را ترمیم و بازسازی می‌کند. هنگامی که پیوند‌های داخل تار‌های مو در یک راستا قرار گیرند، مو‌ها قوی‌تر و سالم‌تر به نظر می‌رسند و البته در برابر شکستگی یا آسیب مقاوم‌تر می‌شوند. استفاده از درمان اولاپلکس برای انواع مو‌ها مؤثر است.

اولاپلکس تراپی مو چیست و به چه صورت است؟

اولاپلکس تراپی همان طور که از نامش پیداست، مو‌های آسیب دیده و شکننده را درمان کرده و باعث نرم شدن و رفع موخوره مو‌ها می‌شود. مواد موجود در اولاپلکس باعث ایجاد پیوند‌های سولفیدی شده و مو‌ها را ترمیم می‌کند.

اولاپلکس تراپی در منزل

همان طور که گفته شد اولاپلکس تراپی، یکی از روش های مراقبت از موی سر است. از برخی از شماره‌ های اولاپلکس می‌توان به عنوان ماسک‌ های درمانی مو‌ها در خانه استفاده کرد. بدین منظور کافیست که بعد از شستن مو‌ها، این محصول را روی مو‌ها گذاشته و اجازه دهید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه باقی بماند، سپس آبکشی کنید.

راهنمای مراقبت از موی سر را در این مقاله مطالعه کنید.

مواد اولاپلکس چیست؟

ماده فعال تشکیل دهنده اولاپلکس ترکیبی شیمیایی است که به نام بی-آمینوپروپیل دی‌گلیکول دیمالیت شناخته می‌شود. وجود ماده بی-آمینو پروپیل دی گلیکول دی مالوات، سبب ایجاد پیوند‌های جدید سولفیدی مو می‌شود. پیوند‌های قوی یونی موجود در اولاپلکس سبب تقویت خاصیت حلالیت این ماده در آب شده است. به همین دلیل اولاپلکس به راحتی به درون مو‌ها نفوذ کرده و باعث مرطوب شدن ساقه مو‌ها می‌شود.

فواید و مزایای استفاده از اولاپلکس چیست؟

اکنون که می‌دانید پلکس تراپی چیست، اجازه دهید در مورد دلایل استفاده از آن صحبت کنیم. در ادامه به مهمترین مزایای استفاده از اولاپلکس اشاره می‌کنیم که شامل موارد زیر هستند:

 • از مو‌های شما در برابر هرگونه آسیب رنگی محافظت می‌کند.

دریافت درمان اولاپلکس از مو‌های شما در برابر آسیب‌های شدید ناشی از رنگ مو، رنگ و سفید‌کننده محافظت می‌کند. اگر به دلیل استفاده از مواد دکلره نامناسب دچار آسیب دیدگی مو شده‌اید، اصلا نگران نباشید. با استفاده از اولاپلکس تراپی آسیب مو‌های خود را برطرف کنید.

 • با ترمیم پیوند‌های مو، مو‌هایتان را تقویت می‌کند.

این محصول پیوند‌های دو سولفید مو‌های شما را ترمیم کرده و به طور مؤثر آسیب‌های مو را از بین می‌برد. با انجام پلکس تراپی می‌توانید پیوند‌های مو را تقویت کنید و مو‌هایی سالم‌تر و قوی‌تر داشته باشید. این کار باعث می‌شود مو‌های شما کمتر مستعد شکستگی یا ریزش شوند.

 • به مو‌های شما درخشندگی و لطافت بیشتری می‌بخشد.

یکی دیگر از مزایای مهم اولاپلکس این است که مو‌های شما بعد از درمان نرم‌تر، صاف‌تر و درخشان‌تر می‌شوند. با پلکس تراپی همان طور که تمام پیوند‌های شکسته مو دوباره به هم وصل می‌شوند و ساخته می‌شوند، تار‌های مو صاف‌تر به نظر رسیده و درخشان‌تر می‌شوند. به همین خاطر درمان با این محصول بهترین راه حل برای درمان مو‌های خشک و کدر محسوب می‌شود.

 • مو‌های دو شاخه را ترمیم کرده و وز مو‌ها را برطرف می‌کند.

این درمان همچنین قادر به نرم کردن، ترمیم مو‌های آسیب دیده و رفع دوشاخگی مو است. درمان اولاپلکس با فناوری ایجاد پیوند، می‌تواند پیوند‌های مو را ترمیم کرده و شکنندگی مو‌ها را از بین ببرد. علاوه بر این، موخوره را از بین می‌برد.

 • هر گونه آسیب ناشی از گرما و قرار گرفتن در معرض آفتاب را رفع می‌کند.

جدا از درمان آسیب‌های شیمیایی، پلکس تراپی همچنین می‌تواند آسیب‌های ناشی از گرمای بیش از حد ابزار‌های حالت دهنده مو و یا اشعه UV خورشید را رفع کند. برخی از محصولات اولاپلکس مانند اولاپلکس شماره ۶ و ۷ کمک می‌کنند تا از مو‌های خود در برابر آسیب گرما محافظت کنید.

شماره‌ های انواع اولاپلکس به چه صورت است؟

 • اولاپلکس شماره صفر

برای ترمیم و تقویت پیوند‌های مو و بازسازی کامل مو‌ها استفاده می‌شود.

 • اولاپلکس شماره ۱

می‌تواند با روشن‌ کننده، رنگ و دکلره مخلوط شود.

 • اولاپلکس شماره ۲

برای محافظت از مو‌ها کاربرد دارد و باید پس از شامپوی رنگ یا آبکشی رنگ از روی مو‌ها استفاده شود.

 • اولاپلکس شماره ۳

برای درمان و ترمیم مو‌ها در خانه استفاده می‌شود. البته قبل از استفاده از محافظ مو اولاپلکس بهتر است حتما فیلم استفاده از آن و روش استفاده از آن دیده شود.

 • اولاپلکس شماره ۴

بیشتر برای مصرف سالن‌ها و آرایشگاه‌ها حین زدن رنگ و دکلره کاربرد دارد، البته در خانه هم می‌توان از آن استفاده کرد.

 • اولاپلکس شماره ۵

برای مصرف سالن‌ها، آرایشگاه‌ها و خانه، حین زدن رنگ و دکلره کاربرد دارد.

 • اولاپلکس شماره ۶

یک کرم صاف‌ کننده قوی و موثر برای از بین بردن موخوره در خانه است.

 • اولاپلکس شماره ۷

از مو‌ها در برابر حرارت ۲۳۰ درجه حفاظت می‌کند و در عین حال مو‌ها را نرم و براق می‌کند.

 • اولاپلکس شماره ۸

به عنوان ماسک ترمیم‌کننده مو عمل می‌کند.

 • اولاپلکس شماره ۹

طرز استفاده اولاپلکس چگونه است؟

در این قسمت به سبب مصرف خانگی، طرز استفاده از اولاپلکس شماره ۳ را با شما به اشتراک می‌گذاریم.

 • مرحله یک

مو‌های خود را با آب مرطوب کرده و با حوله خشک کنید. مقدار زیادی از شماره ۳ را روی مو‌های خشک شده با حوله خود بمالید و آن را‌ شانه کنید.

 • مرحله دو

بگذارید حداقل ۱۰ دقیقه بماند. هر چه مدت طولانی‌تری در مو باقی بماند، تأثیر بیشتری خواهد داشت و نتایج بهتری خواهید دید.

 • مرحله سه

موها را کاملا بشویید و شامپو بزنید و به طور معمولی مو‌هایتان را حالت دهید. درمان اولاپلکس شماره ۳ مو، همیشه باید با شستشوی کامل و بعد از شامپو انجام شود.

شامپو اولاپلکس چیست؟

اولاپلکس شماره ۴، شامپو اولاپلکس است که به منظور محافظت از مو‌ها تولید شده است. این محصول استحکام داخلی مو‌ها را افزایش داده و مو‌ها را مرطوب می‌کند. در نتیجه درخشندگی فوق‌العاده‌ای به مو‌ها می‌بخشد. البته اولاپلکس شماره ۵ نیز می‌تواند همین نقش را بازی کند.

تفاوت پلکس مو و کراتینه چیست؟

پلکس مو معمولا برای درمان مو و ترمیم شکنندگی موها‌ی آسیب دیده انجام می‌شود، حال آنکه کراتینه برای صافی مو‌ها انجام می‌شود. کراتینه معمولا حالت درمانی ندارد، اما پلکس مو کاملا جنبه درمانی داشته و موها را ترمیم می‌کند.

قیمت اولاپلکس و پلکس تراپی مو

از آنجایی که پلکس تراپی باید مطابق با دستورالعمل‌های خاصی در سالن انجام شود، علاوه بر قیمت مواد اولاپلکس، هزینه دستمزد آرایشگر نیز به آن اضافه می‌شود.

مضرات اولاپلکس کدامند؟

استفاده از این محصول در رنگ‌ها، روند رنگ شدن مو‌ها را کند می‌کند. البته برخی از آرایشگران نیز ادعا می‌کنند که استفاده از آن در رنگ‌هایشان هیچ تفاوت قابل توجهی در مو‌های مشتر‌ی‌ها ایجاد نکرده و حتی رنگ مو‌های بلوند را کدر می‌کند.

اطلاعات خرید و قیمت اولاپلکس اصل در بازار

حال که با انواع و قیمت اولاپلکس و روش‌ های مصرف آن آشنا شدید، اگر قصد خرید اولاپلکس را دارید، می‌توانید از طریق وب‌سایت فروش لوازم آرایشی حرفه‌ای و یا حتی از فروشگاه‌ها این محصول را تهیه کنید.

مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − 6 =