آموزش آرایش صورت دخترانه ملایم

191

آرایش صورت دخترانه در سال‌های اخیر بسیار پرطرفدار بوده است. بسیاری از خانم‌ها با توجه به ترند سال جدید به دنبال یادگیری و آموزش آرایش و گریم صورت هستند. در این مقاله به شما آموزش می‌دهیم به راحتی این مدل آرایش صورت ملایم ، شیک و ساده را در چند مرحله انجام دهید.

آرایش صورت ملایم در خانه

برای انجام یک آرایش زیبا علاوه بر دانستن ترتیب استفاده از لوازم آرایشی، لازم است اصول اولیه را نیز بدانید. در غیر اینصورت، آرایش نه تنها به صورتتان زیبایی نمی‌بخشد، بلکه صورت را مصنوعی جلوه می‌دهد. مهم‌ترین نکته پیش از انجام آرایش، در نظر داشتن رنگ پوست و فرم صورت است.

ترتیب استفاده از لوازم آرایش برای آرایش صورت ملایم

برای انجام آرایش ملایم و دخترانه در خانه نیاز به لوازم آرایش زیر دارید:

  • کرم مرطوب کننده
  • کرم پودر
  • کانسیلر
  • سایه
  • خط چشم / مداد مشکی
  • ریمل
  • برنزر
  • رژگونه
  • هایلایتر
  • رژ لب

با استفاده از تمام این لوازم نیز می‌توانید آرایش ملایم و لایت داشته باشید. تنها لازم است این سبک از آرایش را بلد باشید. انجام آرایش با دانستن ترتیب و نحوه استفاده از این لوازم می‌تواند به راحتی انجام شود. در ادامه مراحل انجام آرایش ملایم ذکر شده است:

مرحله به مرحله و نکات آموزش آرایش صورت ملایم و دخترانه

اولین قدم انجام هر نوع آرایش، اطمینان از تمیز بودن پوست است. پس از شستشوی پوست از آلودگی و چربی‌ها، اگ پوست خشکی دارید، نوبت آبرسانی است. کمی کرم مرطوب کننده به سطح  پوست بزنید تا بستر مناسب برای زدن کرم پودر را آماده کنید. این کار باعث می‌شود کرم پودر شما روی پوست جلوه مناسبی داشته باشد.

نکته مهم در آموزش آرایش صورت ایرانی ها

اکثریت خانم‌های ایرانی دچار تیرگی دور چشم هستند و معمولا از کانسیلر به درستی استفاده نمی‌کنند. در صورتی که به سیاهی دور چشم دچار هستید بهتر است در این ناحیه از کانسیلر استفاده کنید. رنگ کانسیلر شما باید نهایتا دو درجه از رنگ کرم پودر روشن‌تر باشد. برای خوش فرم نشان دادن بینی، روی تیغه آن نیز از کانسیلر استفاده کنید. به یاد داشته باشید آرایش کردن به این سبک تنها به معنی از بین بردن ایرادات چهره و زیباتر نشان دادن زیبایی صورت خود فرد است. در نتیجه از به کار بردن رنگ‌هایی با اختلاف زیاد بپرهیزید.

نکته مهم در آموزش آرایش صورت برای پوست چرب

اگر پوست چربی دارید بهتر است پس از این مراحل از پودر فیکس استفاده کنید. اگر پودر فیکس ندارید، یک دستمال کاغذی را به آرامی روی پوست خود گذاشته و بردارید تا چربی اضافه پوست کمی گرفته شود.

انتخاب رنگ سایه چشم در آرایش ملایم

رنگ سایه‌ای که انتخاب می‌کنید، بهتر است بسته به گرمی و سردی پوست انتخاب شود. اگر پوست سردی دارید، رنگ‌های صورتی و بنفش ملایم برای سایه آرایش ملایم مناسب است و اگر پوست گرمی دارید، بهتر است برای سایه چشم به سراغ رنگ‌های قهوه‌ای ملایم، نارنجی و کرم بروید.

در آرایش های دخترانه و ملایم نیازی به خط چشم های دنباله‌دار یا مدل‌های سخت سایه نیست. می‌توانید با دو رنگ سایه به چشمانتان گرما و حالت زیبایی بدهید. سایه روشن‌تر را در قسمت جلویی پلک و نزدیک به بینی بزنید و سایه تیره‌تر را در قسمت انتهایی و به سمت شقیقه بزنید. در مرحله آخر با خط چشم و ریمل خیلی ملایم، جلوه چشمانتان را چندین برابر کنید.

نکته مهم و چگونگی کانتور کردن در آرایش صورت ملایم

به صورت کلی کانتور کردن برای حجم دهی به نقاط مختلف صورت برای بهتر نمایش دادن برجستگی‌ها و گودی‌ها است. برای حجم دادن و برجسته کردن قسمت‌هایی از صورت که لازم است، از کانسیلر روشن و برای نشان دادن گودی‌ها به طورمثال گودی زیر گونه‌ها از برنزر استفاده کنید. اگر پیشانی بلندی دارید در رستنگاه موها تا کمی پایین‌تر، از برنزر استفاه کنید و سعی کنید پیشانی را کوتاه‌تر نشان دهید.
برای فرم دهی بینی، اگر بینی پهنی دارید می‌توانید با تیرگی دادن به دو طرف بینی آن را کوچکتر نشان دهید. اگر صورت گرد و کمی غبغب دارید می‌توانید با برنزر کمی این قسمت را تیره کنید تا کوچکتر نشان داده شود.

برای یادگیری بیشتر نحوه کانتورینگ این مقاله را مطالعه کنید.

پس از کانتور کردن صورت، کمی بالاتر از گونه‌ها از رژگونه برای شاداب‌تر نشان دادن چهره‌تان استفاده کنید. رنگ رژگونه بهتر است متناسب با رنگ سایه و پوستتان انتخاب شود. فراموش نکنید در آخر با استفاده از هایلایتر روی استخوان گونه، آن را برجسته و زیباتر نشان دهید.

آرایش لب در آموزش آرایش ملایم دخترانه

جدیدترین رنگ ها برای آرایش لب در سال جدید طیف رنگی کرم و صورتی ملایم است. این رنگ‌ها را می‌توانید هم به صورت براق و هم به صورت مات برای آرایش لب لایت استفاده کنید.

به یاد داشته باشید برای آرایش صورت ملایم نیازی به تغییر زیاد نیست و تنها باید تلاش کنید زیبایی صورتتان را بیشتر نشان دهید. در نتیجه نیازی به استفاده از رنگ و لعاب زیاد از حد در این سبک از آرایش نیست. استفاده از رنگ‌های ملایم و متناسب با رنگ پوستتان را فراموش نکنید و بدانید که لازم است برای هر سبک آرایش فرم صورتتان را در نظر بگیرید.

مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 8 =