توصیه های تابستانه برای داشتن آرایش ماندگار

شاداب مثل تابستان

866

تابستان  با همه ویژگی های خوب و انرژی بخشی که دارد، گاهی اوقات دردسرساز هم می شود. خانم هایی که در فصل تابستان آرایش می کنند، این تجربه را دارند که صورت شان بر اثر تعریق و گرما به هم می ریزد و اواخر روز برای رهایی از  صورتی با آرایش ماسیده باید فکری کنند. برای حفظ طراوت صورت آرایش شده و داشتن یک آرایش ماندگار در هوای بسیار گرم چه باید کرد؟ مواقعی که ناچار هستید آرایش کنید ولی می دانید همین آرایش تا ساعاتی دیگر از روی صورت شما پاک می شود یا می ماسد، چه باید کنید؟

از زیرسازی پوست قبل از آرایش غافل نشوید

پرایمر، کرمی است که زیر آرایش و قبل از کرم پودر استفاده می شود و مانند یک سد بین پوست و کرم پودر عمل و کمک  می کند آرایش ماندگار داشته باشید. پرایمر اجازه نمی دهد پوست چرب شود. پوست را یک دست می کند و اجازه می دهد پوست به خوبی نفس بکشد. پرایمرها یکی از بهترین جذب کننده های چربی هستند. بنابراین رژگونه روی پوست، ساعت ها باقی خواهد ماند.

از کرم پودر خشک برای آرایش ماندگار به طور صحیح استفاده کنید

اگر در فضایی قرار دارید که صورت تان عرق می کند برای آرایش پوست می توانید کرم پودر خشک به صورت بمالید. در تابستان، نوع خشک کرم پودر مناسب تر است زیرا در این فصل معمولا پوست کمی چرب می شود. در بسیاری مواقع این کرم پودر مناسب تر از کرم پودر چرب و مایع است زیرا در ساخت این کرم پودر از مواد مات و بدون جلا استفاده می شود که چربی مازاد پوست را جذب می کند. اگر هم دوست دارید از کرم پودر استفاده کنید، بهتر است ضد آفتاب های رنگی را جایگزین آن کنید که ضرر کمتری به پوست برسد.

پس از جذب ضدآفتاب رنگی برای جلوگیری از عرق کردن، بهتر است تنها از پنکیک های خشک استفاده کنید و برحسب رنگ پوست، آرام آرام با پد یا ابر مخصوص آن، روی پوست گذاشته و بردارید. بهتر است پد را روی پوست نمالید. پد را روی تمام نقاط پوست مثل بینی و گونه ها آرام آرام بگذارید تا پوست یکنواخت و یکرنگ شود. همچنین سعی کنید در این فصل از کرم پودرهای بسیار چرب و براق استفاده نکنید.

 پنکیک مات برای آرایش ماندگار

پنکیک مات برای تابستان بسیار مناسب است چون برق ناشی از چربی پوست را می گیرد. از این پنکیک می توانید فقط روی نقاط چرب پوست مثل پیشانی، بینی و چانه استفاده کنید. اگر کرم پودر لازم است، فقط در مرکز صورت استفاده کنید.

قبل از آرایش چشم، روی پلک های خود پنکیک بزنید تا آرایش روی آن تثبیت شود و آرایش ماندگار داشته باشید. با این کار چربی پوست گرفته می شود و پوست آماده می شود تا سایه روی آن زده شود.

خط چشم ضدآب، یار کمکی برای آرایش ماندگار تابستانی

خط چشم های ضدآب به دلیل اینکه مثل چسب به پوست می چسبد روی پوست پخش نمی شود. این محصولات برای روزهای گرم تابستان مناسب است. در هوای مرطوب و گرم، این نوع خط چشم جایگزین مناسبی برای مداد چشم است. مداد چشم معمولا چرب است و با رطوبت و گرمی هوا روی پوست پخش می شود.

در تابستان خط چشم و سایه را فقط روی پلک بالا استفاده کنید و زیر چشم، سایه و خط چشم نزنید. استفاده از خط چشم باعث می‌شود، سایه و چشم ها زیباتر به نظر برسد.

سایه چشم های ضدآفتاب معجزه ای برای آرایش ماندگار

یکی از بهترین روش‌ها برای زیباتر جلوه دادن چشم‌ها، استفاده از سایه‌های پودری است. سعی کنید در تابستان سایه‌هایی را انتخاب کنید که براق و روشن هستند و سراغ رنگ‌های تیره نروید. بهتر است سایه‌ها حاوی مواد ضدآفتاب باشند. درضمن چون در تابستان زیاد عرق می‌کنید، هر چند روز یک‌بار به چشمان خود استراحت بدهید و اصلا از هیچ پودری استفاده نکنید تا چشمان‌تان دچار حساسیت نشود.

سعی کنید به جای سایه های کرمی از سایه های پودری استفاده کنید چون سایه های کرمی معمولا حاوی کرم های نرم کننده هستند و دوام زیادی ندارند و می توانید آرایش ماندگار داشته باشید.

ریمل ضدآب بزنید

با زدن ریملی با فرمول ضد آب از ریخته شدن ریمل جلوگیری کنید. این کار باعث ماندگاری طولانی تر ریمل می شود. به خاطر داشته باشید ریمل اگر دو بار روی مژه های پودری زده شده باشد، ماندگاری آن بسیار طولانی تر خواهد شد.

 رژ گونه کرمی نزنید

اگر پوست خیلی چرب دارید از رژ گونه خشک استفاده کنید و اگر پوست خشک یا معمولی دارید از رژگونه پودری استفاده کنید. از رژگونه های کرمی که حاوی کرم نرم کننده هستند استفاده نکنید زیرا در گرمای هوا سرازیر و پخش می شوند.

 خط لب بزنید

هر رژ لب با هر ویژگی و مارکی در صورتی روی لب پایدار خواهد ماند که قبل از آن روی لب ها، خط لب کشیده شود. خط لب، مرزی روی لب مشخص می کند که رنگ رژلب از آن بیرون نمی زند و پخش و پاک نمی شود. سعی کنید از خط لب همرنگ با رنگ طبیعی لب هایتان استفاده کنید.

خط لب را قبل از رژ لب بزنید به این ترتیب که خطی دور لب ها بکشید سپس روی لب ها را نیز کمی خط لب بکشید و بعد رژ لب یا برق لب بزنید. برای زدن رژ لب و ماندگاری بیشتر آن بهتر است هنگام پنکیک زدن، لب ها را نیز با پودر پنکیک همرنگ پوست درآورید و سپس از یک مداد لب نه چندان چرب که زود پاک شود و نه چندان خشک که باعث ترک ترک شدن لب شود استفاده کنید.

پس از کشیدن دور لب، خوب رنگ مداد را روی لب ها پخش و سپس از رژ لب که بهتر است از نوع مات و خشک باشد استفاده کنید. این خط لب شماست که روی پنکیک باعث دوام و ماندگاری بیشتر رژ روی لب ها خواهد شد و حتی اگر رژ لب شما از نوع براق یا چرب باشد و کم کم پاک شود اما رنگ لب شما به خاطر مداد لب، بیرنگ و پاک نخواهد شد.

لب‌ها را مرطوب نگه دارید

 در تابستان بهتر است به جای استفاده از انواع رژها از برق لب و لیپ‌استیک چرب استفاده کنید و اجازه ندهید هیچ گاه لب‌ها خشک شوند.

علاوه براین در روزهای گرم تابستان، رنگ رژلب نیز به سمت رنگ های شاد می رود. به طور کلی رنگ سایه، رژگونه و رژلب بهتر است روشن انتخاب شود.

ابرو را روشن کنید

گریمورهای حرفه‌ای معتقدند اگر در فصل تابستان ابرو روشن‌تر باشد، صورت زیباتر به نظر خواهد رسید. این یک تکنیک هنرمندانه برای زیباتر شدن است. البته چنانچه از مداد یا سایه ابرو برای فرم دادن به ابرو استفاده می کنید از رنگ قهوه ای روشن برای این کار به کار برید.

در تابستان برای فرم دادن به ابرو از مداد ابروی کاملا خشک یا سایه ابرو استفاده کنید تا آرایش ماندگار داشته باشید. استفاده از مداد چرب در هوای گرما باعث رنگی شدن اطراف ابروها می شود و آنها را مصنوعی نشان خواهد داد.

ناخن ها را تقویت کنید

معمولا در فصل تابستان، ناخن‌ها کمی شکننده می‌شوند. برای جلوگیری از این حالت، جدا از این‌که باید به تغذیه خود اهمیت بدهید از محصولات تقویت‌کننده ناخن استفاده کنید و هفته‌ای یک یا دو مرتبه با این محصولات سطح ناخن خود را تقویت کنید. اگر می‌خواهید لاک بزنید هم از محصولات مرغوب و برندهای معروف و معتبر استفاده کنید.

موها را ببافید یا جمع کنید

در تابستان بهتر است موها را به صورت جمع، بافته یا نیمه جمع نگه دارید. در این حالت  از گرم شدن و عرق کردن کل بدن جلوگیری می کنید.

آرایش ماندگار در تابستان

از آفتاب دور بمانید

 توصیه می شود در فصل تابستان از آفتاب دوری کنید. اگر در شرایطی ناچار بودید ساعاتی از روز را در بیرون سپری کنید به یاد داشته باشید کرم ضدآفتاب را تحت هیچ شرایطی فراموش نکنید زیرا آفتاب علاوه بر اریتما یا قرمزی، حالت شلی و خستگی به پوست می دهد.

چنانچه ناچار بودید ساعاتی از روز را بیرون بمانید، برای آرایش ماندگار تر، قبل و بعد از آرایش، صورت خود را با آب خنک بشویید و حتی اگر می توانید صورت خود را  با یخ کمپرس کنید. هر چه بیشتر صورت خود را با آب خنک شست وشو دهید به شادابی پوست کمک می کنید و از افتادگی و چروک شدن آن جلوگیری خواهید کرد.

بهتر است در تابستان از ضدآفتاب بدون چربی استفاده کنید زیرا به دلیل تعریق، رطوبت پوست بالا می رود و ممکن است باعث ایجاد جوش روی صورت شود. در ضمن لباس مناسب بپوشید و پوست تان را با پیراهن‌های آستین بلند و صورت خود را با کلاه لبه دار یا چتر آفتابی از اشعه مستقیم آفتاب محافظت کنید.

  به جای سولاریوم کرم برنزه بزنید

با شروع فصل تابستان، بسیاری از خانم ها به سراغ برنزه کردن پوست خود می روند. حتی کسانی که پوستی کاملا سفید دارند سعی می کنند از کرم پودرها و پنکیک های تیره استفاده کنند و در کل در این فصل آرایش برنزه شایع تر است.

درست است استفاده از حمام آفتاب یا دستگاه سولاریوم شایع ترین روش و البته ماندگارترین راه برای برنزه شدن است اما به جای استفاده از این راه‌های خطرناک می‌توانید از کرم‌های مخصوص و لوازم آرایش براق استفاده کنید.

تمیز نگه داشتن پوست

اگر آرایش روی پوست تمیز انجام شود، ماندگاری طولانی تری خواهد داشت بنابراین پیش از آرایش، پوست را تمیز کنید و با مقدار کمی مرطوب کننده آن را رطوبت دهید. اگر آرایش را روی پوست خشک انجام دهید زود پوسته پوسته می شود.

شست وشوی پوست

 در پایان روز برای این‌که صورت خود را دوباره تازه کنید با یک پنبه آغشته به شیرپاک‌کن مخصوص چشم، آرایش چشم و اطراف آن را پاک کنید. سپس با استفاده از کرم دور چشم، اطراف چشم خود را مرطوب کنبد و آرایش صورت خود را با شیر‌پاک‌کن مخصوص پاک کنید. در آخر هم با استفاده از یک مرطوب‌کننده مناسب، صورت خود را مرطوب نگه دارید. به این ترتیب برای روز دیگر پوست خود را آماده کنید.

زمان دوش گرفتن را محدود کنید

در فصل گرما، دوش گرفتن با آب داغ و حمام طولانی، موجب کم شدن و از بین رفتن چربی پوست می‌شود. زمان دوش گرفتن یا حمام کردن را کوتاه کنید و به جای استفاده از آب خیلی داغ از آب ولرم استفاده کنید. بعد از حمام کردن هم پوست خود را به طور کامل خشک نکنید و اجازه دهید کمی‌ رطوبت روی سطح پوست باقی بماند.

سخن آخر برای آرایش ماندگار تابستانی

توصیه می شود در فصل تابستان از آفتاب دوری کنید. اگر در شرایطی ناچار بودید ساعاتی از روز را در بیرون سپری کنید به یاد داشته باشید کرم ضدآفتاب را تحت هیچ شرایطی فراموش نکنید زیرا آفتاب علاوه بر اریتما یا قرمزی، حالت شلی و خستگی به پوست می دهد.

با کنترل تعریق، تابستان را به آغوش بکشید

مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 13 =