۵ درمان خانگی برای سفید کردن ناخن ها

1,076

این برای همه ما اتفاق می افتد. بعد از ماهها لاک زدن مداوم ناخن ها، آن ها رنگ طبیعی خودشان را از دست می دهند و زرد می شوند. اگر می خواهید به راحتی با موادی که در خانه موجود است از شر زردی ناخن ها خلاص شوید.می توانید:

روش های زیر را امتحان کنید

 

  1. لیموترش:

یک لیمو ترش را از وسط برش دهید و روی ناخن هایتان بمالید. اسید موجود در لیمو ترش رنگ آنها ها را روشن می کند. هر روز ۱۵ دقیقه اینکار رو انجام دهید تا به نتیجه دلخواهتان برسید.

  1. خمیردندان:

می توانید از خمیر دندان سفید کننده استفاده کنید و کمی از آن را روی ناخن هایتان بگذارید و ۱۰ دقیقه صبر کنید. همچنین مسواک زدن می تواند بسیار کمک کند.

  1. جوش شیرین:

جوش شیرین را در کمی آب حل کنید. این محلول را چند دقیقه روی ناخن ها بگذارید و پس از چند دقیقه پاک کنید. این ترکیب زردی روی ناخن را خیلی خوب محو می کند.

  1. دهانشویه:

مقداری دهانشویه را همراه با آب در کاسه ای بریزید. دست هایتان را چند دقیقه در کاسه بگذارید.

  1. روغن درخت چای:

برای آنکه در دراز مدت ناخن هایی سالم و خوشرنگ داشته باشید از روغن درخت چای استفاده کنید. استفاده از این ماده نیز به پیشگیری اولیه از زرد شدن آنها کمک می کند.

به این نکته توجه کنید ناخن ها مانند پوست دست به مرطوب کننده نیاز دارند.  بعد از هر بار شستشو و استفاده از استون و  پاک کننده ها باید از کرم مرطوب کننده برای چرب کردن آنها استفاده شود، تا رطوبت رسانی به خوبی انجام شود.

 

درمان ناخن

 

شاید به این مطلب نیز علاقه داشته باشید.

آشنایی با محصولات و فرآورده‌های مراقبت از پوست

مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × یک =