گلبهی ترند آرایشی این روزها

1,248

برندهای معروف دنیا در زمینه مد، علاوه بر طراحان لباس، طراحان آرایش صورت و مو نیز دارند و برترین و نوآورترین افراد برای برندهایی مانند گوچی، شنل، دیور، دی‌اندجی و دیگر سلاطین مد طراحی می‌کنند. اگرچه ورود به مسائل طراحی مد نیز مانند همه رشته‌های تخصصی، ادبیات و دانش خاص خود را نیاز دارد اما تلاش کرده‌ایم تا نگاهی بیندازیم به بخش‌هایی از نظرات کارشناسان و طراحان آرایش و با روندهای آرایشی آشنایی بیشتری پیدا کنیم. در این مقاله درسدن بوراس (Dresden Buras) طراح آرایش برند دیور (Dior) به ما نشان می‌دهد که چگونه می‌توان با استفاده از سایه‌های گلبهی و براق کننده‌های روشن، چهره‌ای جذاب و دلفریب ایجاد کرد.

سایه‌هایی به رنگ گلبهی، لیمویی، پسته‌ای، صورتی، یاسی و بنفش کمرنگ و براق کننده‌های روشن، دو رویه رایج آرایشی در ماه‌های اخیر بوده‌اند.

فکر می‌کنید این رنگ‌ها فقط مناسب نوجوانان و ۲۰ ساله‌ها هستند؟ درسدن بوراس سایه‌های کمرنگ و گلبهی را انتخاب بسیار مناسبی برای خانم‌ها در سنین مختلف می‌داند چون این روش ترفند خوبی برای جذاب‌تر کردن چهره همه زنان در سنین مختلف و با رنگ‌های پوست گوناگون است. او می‌گوید: «رنگ گلبهی برای هر سن و رنگ پوستی زیبا و مناسب است و همه می‌توانند از آن استفاده کنند.»

 

گلبهی ترند سال

 

به چند راهنمایی مفید از بوراس برای استفاده از سایه گلبهی توجه کنید:

 

  • زیرسازی

 با تمیز کردن پوست شروع کنید. سپس پوست را پاکسازی کنید تا ناحیه زیر چشم روشن‌تر به نظر برسد. در مرحله بعد، از سرم ضد پیری استفاده کنید. بوراس می‌گوید: «اگر قرار است هزینه‌ای را صرف مواد آرایشی کنید، بهتر است این سرم را در اولویت خرید خود بگذارید، چون بیشترین تأثیر را در زیبایی چهره‌تان خواهد داشت و شاید هم زندگیتان را عوض کند!»

در ادامه مرطوب کننده همیشگی و ضد آفتابی که معمولاً استفاده می‌کنید را روی پوست بمالید. توصیه بوراس، استفاده از کرم پودر یا مرطوب کننده رنگی با یک قلم مو یا نوک انگشتان برای روشن کردن پوست است.

توجه کنید که زیاده‌روی در این کار، به جای پنهان کردن خطوط و چین و چروک صورت باعث نمایان‌تر شدن آنها می‌شود. همچنین لازم نیست که کرم پودر را به طور کامل روی تمام صورت استفاده کنید. به نظر بوراس بهتر است کرم پودر به صورت پراکنده و تنها روی پیشانی، بینی، چانه و فک مالیده شود.

 

  • کانسیلر و براق کننده

از پنبه برای تمیز کردن آرایش قبلی چشم استفاده کنید. مقداری از کرم محوکننده را با کمی از کرم دور چشم یا مرطوب کننده ترکیب کنید چون اگر دور چشم شما خشک شده باشد، محوکننده فقط باعث نمایان‌تر شدن چین و چروک‌ها خواهد شد. سپس از یک قلم مو یا نوک انگشتان برای پخش کردن آن استفاده کنید. یک پودر برنزه را به آرامی و با استفاده از قلم مو همراه با رنگ گلبهی و صورتی در امتداد استخوان گونه استفاده کنید. اگر زیر گردنتان برجستگی دارد، از این رنگ در زیر چانه هم استفاده کنید. سپس لبخند بزنید و برای مشخص شدن برجستگی گونه‌ها، از رنگ هلویی برای رژگونه هم استفاده کنید.

 

  • چشم و ابرو

پس از گذشت سال‌ها از برداشتن ابرو، ممکن است ابروهایتان مانند روز اول پر و کامل نباشند. بوراس می‌گوید: «زمانی که داخل ابرو با مداد کشیده می‌شود، ظاهری جوان‌تر به افراد داده می‌شود.» پس از یک مداد ابرو برای پرکردن داخل ابرو استفاده و سعی کنید خطوط را در جهت رشد موها بکشید. اگر سایه چشمتان معمولاً تا ظهر از بین می‌رود، سعی کنید از فیکساتور سایه برای تحکیم آن استفاده کنید.

 با مشخص کردن فاصله گوشه بیرونی چشم تا انتهای ابرو، محل سایه زدن را مشخص کنید و سپس به آرامی پلکتان را به سمت بالا کشیده و سایه عاجی رنگ و بعد صورتی را روی آن بکشید. چشمهایتان را باز کنید تا قسمت‌های جا افتاده و اشتباهاتتان را ببینید و اصلاحات لازم را در امتداد پلک و گوشه خارجی ابرویتان انجام دهید. برای این کار از مخلوط رنگ‌های صورتی اندکی براق استفاده کنید. از خط چشم مشکی یا آبی پررنگ برای پشت پلکتان و همچنین ریمل رنگ مشابه استفاده کنید. بوراس برس ریمل را در امتداد مژه‌ها و از بالا استفاده می‌کند تا مانع از تجمع مایع ریمل شود.

 

  • لب‌های درخشان

 برای اضافه کردن یک هاله زیبا و درخشان روی پوست از رنگ‌های گلبهی و برنزه استفاده کنید. این رنگ را با قلم موی پهن روی صورت بمالید تا خطوط خنده هم محو شود. سپس یک کرم لب یا مرطوب کننده فوق‌العاده قوی برای لب‌ها استفاده کنید تا ترک و خطوط نازک روی لب محو شود. سپس از خط لب گلبهی پررنگ استفاده کنید. اگر لب‌هایتان نازک است، از خط لب برای بزرگتر نشان دادن اندازه لب‌ها استفاده کنید. پس از آن از یک رژ لب براق گلبهی استفاده کنید و مقدار بیشتری روی لب پایینی بمالید تا پرتر به نظر برسد.

 

برای خواندن مطالب مفید و کاربردی با مجله آنلاین زیبای ایرانی همراه باشید.

مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 − شش =