ماسک لب چیست و چرا باید از آن استفاده کرد؟

136

اگر اهل زیبایی، آرایش و مراقبت از پوست و زیبایی‌های خود باشید، حتما تا به حال با ماسک لب و انواع مختلف آن آشنا شده‌اید. ماسک لب، یک ماسک ژل مانند است که باید برای مدت زمان مشخصی روی لب‌های شما قرار گیرد و باعث آبرسانی و رطوبت آن‌ها شود. به طور کلی هدف استفاده از ماسک لب، آبرسانی به لب‌ها و پرتر و حجیم‌تر نشان دادن آن‌هاست. چیزی که این روز‌ها تبدیل به یک ترند آرایشی شده است. اصطلاح این محصول اشاره به محصولی دارد که باید برای مدتی روی لب‌ها باقی بماند. این محصول انواع مختلفی دارد، از ماسک لب ژله ای گرفته تا ماسک لب رنگی، ماسک لب ورقه‌ ای و انواع ماسک لب خانگی.

برای اطلاعات بیشتر در این خصوص ادامه این مطلب از وب‌سایت زیبای ایرانی را مطالعه کنید.

انواع ماسک لب کدامند؟

در حال حاضر این محصول در انواع و اقسام مختلف در بازار موجود است که پرفروش‌ترین انواع ماسک لب شامل موارد زیر هستند:

۱- ماسک لب ژله‌ ای

محصولی ژله‌ ای مانند است که معمولا به رنگ لب صورتی و ژله‌ ای طراحی شده و در قوطی‌های کوچک کاسه مانند عرضه می‌شود. این محصول خیس و مرطوب است و به صورت ژله‌ ای در ظرف جایگذاری شده است. برای استفاده از آن کافیست که مقداری از این ژل را با استفاده از برس مخصوصش روی لب‌ها قرار دهید و اجازه دهید خشک شود. سپس بعد از گذشته ۵ تا ۱۰ دقیقه، آن را از لب‌ها جدا کنید.

۲- ماسک لب رنگی

این ماسک معمولا در تیوپ‌های خاص و به رنگ‌های مختلف به بازار عرضه می‌شود. برای استفاده از این نوع محصول کافیست که مقداری از این محصول را روی لب بگذارید و اجازه دهید که به مدت ده دقیقه روی لب‌ها بماند. بعد آن را به صورت ورقه‌ ای جدا کنید. می‌بینید که لب‌هایتان رنگ ماسک لب را به خود گرفته‌اند. بدین ترتیب برای مدت طولانی لب‌های شما تازه، خوشرنگ و باطراوت می‌شوند.

۳- ماسک لب ورقه‌ ای

این نوع ماسک لب به روشی مشابه بالم لب عمل می‌کند، اما استفاده از آن آسان‌تر است و ماندگاری بیشتری دارد. این نوع ماسک‌ها حالت درمانی دارند و لب‌های ترک خورده، خشک و پوسته پوسته را درمان می‌کنند.

ماسک لب ورقه‌ ای چقدر باید روی لب بماند

برخی از ماسک‌های ورقه‌ ای برای استفاده در طول شب طراحی شده‌اند و برخی دیگر برای مدتی کوتاه‌تر مثلا به مدت ۱۵ دقیقه روی لب‌ها باقی می‌مانند. مدت زمان استفاده و باقی گذاردن آن معمولا روی بسته‌بندی درج شده است.

طرز استفاده از ماسک لب ورقه‌ ای

برای استفاده از ماسک لب ورقه‌ ای، بعد از شستن و خشک کردن لب‌ها، کافیست که یک ورق آن را که معمولا به شکل لب طراحی شده است، روی لب‌ها قرار دهید و بعد از گذشت مدت زمان مشخص قید شده روی بسته بندی، آن را از روی لب‌ها بردارید.

فواید و خواص ماسک لب ورقه‌ ای

از آنجایی که ماسک‌های ورقه‌ ای معمولا حالتی درمانی دارند و برای درمان لب‌های ترک خورده استفاده می‌شوند، لذا به عنوان آبرسان‌های بسیار قوی برای لب عمل می‌کنند. البته این نوع ماسک‌ها معمولا حاوی مواد مغذی برای لب بوده و باعث ویتامینه شدن لب‌ها و نتیجتا طراوت آن‌ها می‌شوند.

اگر لب‌های خشکی دارید یا در آب و هوای سرد و خشک زندگی می‌کنید، بهتر است که از ماسک لب ورقه‌ ای بیشتر استفاده کنید. بر اساس تجربه مشخص شده که زمانی که انواع بالم لب به خوبی کار نمی‌کنند، ماسک‌های ورقه‌ ای بسیار موثر هستند و می توانند رطوبت لب‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن تامین کنند.

۴- ماسک لب نرم‌ کننده

انواع ماسک‌های لب فارغ از نوع آن‌ها، خاصیت نرم کنندگی و آبرسانی به لب‌ها را دارند. البته بعضی از آن‌ها جدا از این خاصیت، باعث حجیم‌تر شدن لب‌ها، رنگ دهی و جوانسازی لب‌ها می‌شوند.

۵- ماسک لب کره‌ ای

ماسک لب کره‌ ای کارکردی مشابه نوع ورقه‌ ای دارد. با این تفاوت که جذب لب می‌شود و نیازی به برداشتن آن از روی لب نیست.

طرز تهیه ماسک لب خانگی ساده

اگر اهل خرید ماسک لب ورقه‌ ای، ژله‌ ای و به طور کلی سایر محصولات آرایشی موجود در بازار نباشید، می‌توانید انواع آن را در خانه درست کنید، از ماسک لب خانگی با عسل گرفته تا روغن زیتون و نارگیل و جوجوبا و…

ماسک لب خانگی با عسل

برای تهیه این ماسک، کافیست مقداری عسل و شکر و روغن را مخلوط کرده و روی لب‌های خود بمالید. بهتر است که از روغن زیتون استفاده کنید.

ماسک لب خانگی با شکر

برای تهیه این ماسک، مقداری شکر را با روغن مخلوط کرده و اجازه دهید روی لب‌های شما باقی بماند.

ماسک لب خانگی با وازلین

برای ساخت این ماسک کافیست که مقداری وازلین را با شکر قهوه‌ای مخلوط کرده و چند قطره آب به اضافه کنید و روی لب‌های خود بمالید.

ماسک لب خانگی با ژلاتین

ژلاتین را می‌توانید با مقداری عسل و روغن آرگان مخلوط کنید و چند قطره‌ای آب به آن اضافه کنید. این ماسک را به مدت ۱۵ دقیقه روی لب‌های خود بگذارید.

ماسک لب خانگی با دارچین

ماسک لب خانگی دارچین معمولا برای حجیم کردن لب‌ها استفاده می‌شود. این نوع ماسک هم با ترکیب وازلین ساخته می‌شود و هم می‌توان با فلفل آن را درست کرد.

ماسک لب خانگی با روغن نارگیل

برای ساخت این نوع ماسک خانگی مقداری روغن نارگیل را با مقداری عسل و روغن زیتون مخلوط کرده و خوب به هم بزنید. سپس این ماسک را به مدت نیم ساعت روی لب‌های خود قرار دهید.

ساخت ماسک لب رنگی

برای تهیه این نوع ماسک باید مقداری ژلاتین بدون شکر را با مقداری شیر ترکیب کرده و خوب به هم بزنید. سپس مقداری رنگ خوراکی قرمز به آن اضافه کنید و مجددا خوب به هم بزنید. اجازه دهید که این ماسک به مدت ۱۰ دقیقه روی لب‌هایتان بماند و سپس آن را جدا کنید.

ماسک لب خانگی برای کودکان

برای نرم شدن لب کودکان نیز میتوانید ماسک خانگی درست کنید. برای تهیه این نوع ماسک مقداری عسل و شیر را مخلوط کرد و کمی وازلین به آن بیفزایید.

عوارض ماسک لب

از آنجایی که انواع ماسک‌های لب معمولا برای آبرسانی به لب‌ها و رساندن مواد مغذی به آن‌ها فرموله شده‌اند، هیچ عوارض خاصی ندارند، اما برخی از افراد ممکن است که به مواد تشکیل دهنده آن‌ها حساسیت نشان دهند. برای جلوگیری از چنین مشکلی، حتما مقداری از ماسک لب را روی پوست ساعد خود مالیده و اجازه دهید چند دقیقه بماند و میزان حساسیت خود را به آن بسنجید.

خرید و قیمت ماسک لب ورقه‌ ای

حال که با انواع ماسک لب ورقه‌ ای، ژله‌ ای و… آشنا شدید، اگر قصد خرید ماسک لب ورقه‌ ای را دارید، به وب‌سایت‌های معتبر لوازم آرایشی سری بزنید و بهترین نوع این ماسک‌ها را انتخاب کنید. به طور کلی حین خرید ماسک‌های لب، مراقب کیفیت و اعتبار برند آرایشی مورد نظرتان باشید.

مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × چهار =