۴ خاصیت یخ برای پوست و زیبایی

738

خوب به نظر میاد که یخ تنها نوشیدنی هایمان را خنک نمی کند، بلکه فواید زیادی هم برای پوست و زیبایی دارد. به کمک یخ می توانید در عرض چند دقیقه پوست و آرایشتان را بهتر کنید. پس فراموش نکنید که همیشه ظرف های یخ را در فریزتان پر کنید! در اینجا ۴ تا از فواید آن را می توانید بخوانید.

  • افزایش قوام پوست: یک تکه یخ را می توانید به آرامی روی پوستتان بمالید. یخ پوستتان را سفت می کند و مکانیزم گردش خون را بالا می برد. هم چنین باعث بسته شدن منافذ پوستتان نیز می شود.

 

  • پف چشم ها را کاهش می دهد: در کنار استفاده از کرم های کافئین دار دور چشم، می توانید این تکنیک سریع را برای از بین بردن پف دور چشم به کار ببرید. صبح سراغ فریزرتان بروید و یک قطعه یخ را داخل دستمال کاغذی بگذارید و پشت چشمانتان قرار دهید.

 

  • التهاب جوش ها را کم می کند: التهاب و قرمزی جوش ها روی صورت غیر قابل تحمل است. اگر هم به جوش ها دست بزنیم نتیجه اش زخم و حساسیت بیشتر خواهد بود. در این مواقع می توانید به مدت ۵ دقیقه یخ را روی جوش قرار دهید. این روش سریع، کمک به کاهش التهاب جوش کرده و رنگ قرمز آن را کمرنگ تر می کند.

 

  • پوست را براق می کند: وقتی نیاز به آرایش مجدد دارید ویا احساس می کنید رنگ پوست صورتتان کدر شده است. یک تکه یخ کافی است تا شفافیت و براقی را به پوستتان باز گرداند.
مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 4 =