ترفند کشیدن خط چشم های مختلف برای مبتدی ها

396

معمولا زمانی که قرار مهمی دارید و در حال تلاش برای آماده شدن به بهترین شکل هستید، غول مرحله آخر، کشیدن خط چشم است. این خط که معمولا مشکی رنگ است با جلوه‌ای که به چشمان شما می‌دهد، می‌تواند جذابیت شما را برای یک روز عالی چند برابر کند. شاید دقت کرده باشید که موقع کشیدن آن زمان متوقف می‌شود و زمانی که تنها قسمت کمی باقی مانده، قرینه کردن آن به سخت‌ترین کار دنیا تبدیل می‌شود. اگر شما از این دسته افراد هستید، با یادگیری ترفندهای کشیدن خط‌چشم می‌توانید به راحتی و در عرض زمان بسیار کمی آماده شوید. با این مقاله همراه باشید تا صفر تا صد کشیدن خط‌‌چشم را به شما آموزش دهیم.

برای یادگیری آرایش چشم و چگونگی انتخاب ریمل نیز این مقاله را مطالعه کنید.

شناخت انواع خط چشم و آشنایی با مدل های مختلف آن

اولین قدم برای کشیدن خط‌‌‌چشم، انتخاب مدل و نوع آن است. اگر جلوه خط‌‌چشم، براق یا مات بودن آن برایتان مهم است بهتر است در انتخاب نوع این محصول دقت کنید، زیرا هر یک از انواع آن در جلوه متفاوت خط‌چشم تاثیرگذار است. انواع خط‌‌چشم در ادامه معرفی شده است:

خط چشم مایع

 خط‌‌چشم‌های مایع معمولا به نرمی کشیده می‌شوند، جلوه براق و در دو مدل ماژیکی و مویی است. کشیدن خط چشم با مدل ماژیکی معمولا راحت‌تر است، اما به سختی می‌توان با آن‌ها خط‌های باریک و با طرح‌های متنوع کشید. اگر اهل کشیدن خط‌چشم‌های نسبتا پهن اما راحت هستید، خط چشم ماژیکی مناسب شماست. با خط چشم‌ مویی شما می‌توانید خلاقیتتان را در آرایش چشم به رخ بکشید، به خصوص زمانی که خط‌‌چشمتان رنگی باشد. قلم این نوع از خط‌چشم‌ها مناسب طرح‌های ظریف و متنوع است و کار کردن با این نوع قلم‌ها، معمولا کار حرفه‌ای‌ها است. انواع این محصولات را در محصولات آرایشی کالیستا می‌توانید مشاهده کنید.

خط چشم مدادی

خط‌‌چشم مدادی جلوه طبیعی‌تری به چشم‌ها می‌دهد. کار کردن با این نوع بسیار آسان است. می‌توان گفت کشیدن خط چشم مدادی تا زمانی آسان است که انتظار کشیدن مدل‌های دنباله‌دار یا عجیب و غریب نداشته باشید! در آرایش چشم اسموکی این نوع مداد‌ها کاربرد بسیار زیادی دارند و اگر علاقه‌ای به آرایش زیاد نداشته باشید، می‌توانید با این نوع از مدادها به راحتی میان مژه‌ها (بن مژه) را سیاه کنید.

خط چشم ژله ای

فرقی ندارد مبتدی هستید یا حرفه‌ای هر طرحی که بخواهید مخصوصا خط چشم گربه ای را می‌توانید با خط‌چشم‌های ژله ای بکشید. این نوع از خط‌چشم‌ها به خط‌چشم کاسه ای نیز معروف‌اند و می‌توان از هر نوع قلمویی برای استفاده از آن‌ها استفاده کرد. این نوع از خط‌چشم‌ها علاوه بر به صرفه بودن مناسب کسانی است که هر روز هوس یک آرایش چشم جدید و متنوع می‌کنند. نکته مهم در مورد این محصول این است که پیش از استفاده نیاز به مرطوب شدن دارند.

آموزش خط‌چشم

پس از اینکه تمام انواع خط چشم را شناختید، نوبت به انتخاب مدلی که می‌خواهید می‌رسد. حالا می‌دانید برای کشیدن مدل مورد نظرتان چه نوع خط‌چشمی لازم است. تنها کافیست مراحل انجام آن را بدانید. برای دانستن این موضوع این مقاله را دنبال کنید.

چگونه خط چشم گربه ای بکشیم؟

کشیدن خط‌چشم گربه ای کار سختی نیست برای این کار ابتدا از گوشه انتهایی چشم مشخص کنید تا چه قسمتی میخواهید دنباله آن کشیده شود. هرچه دنباله خط‌چشم بلند‌تر باشد، چشم شما کشیده‌تر به نظر می‌رسد. این مدل برای کسانی که چشم‌های افتاده و روبه پایین دارند مناسب است. توجه کنید که شیب آن لازم است نسبتا به سایر مدل‌ها بیشتر باشد.

چطور خط چشم دانشجویی بکشیم؟

به طور کلی برای آرایش‌های روزانه که معمولا به مدت طولانی روی صورت می‌مانند، می‌توانید از نیمه چشم تا قسمت انتهایی شروع به کشیدن کنید. اگر پوست چربی دارید بهتر است کشیدن آن از نیمه چشم را به عنوان یکی از همیشگی‌های آرایش روزانه خود قرار دهید. این مدل علاوه بر اینکه ماندگاری بالایی دارد، می‌تواند جلوه یک آرایش طبیعی و زیبا را به صورت شما بدهد. اگر پوست خشکی دارید و حالت چشم‌های شما نسبتا گرد است، پیشنهاد می‌کنیم خط چشمتان را از گوشه داخلی چشم و در تمام قسمت‌ها بکشید. در چنین حالتی کشیدن یک دنباله کوچک به کشیده‌تر و زیباتر به نظر رسیدن چشم‌های شما کمک می‌کند.

در مجموع کشیدن این خط پشت پلک‌ها تاثیر زیادی بر زیبایی چهره شما دارد. به طوری که بسیار از افراد به فکر انجام تتوی دائم آن هستند. با مقاله های بعدی زیبای ایرانی همراه باشید تا مزایا و معایت تتو دائم خط‌چشم را نیز برایتان شرح دهیم.


مشکل شما معمولا برای کشیدن خط چشم چیست؟

مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه + 19 =