۷ راهکار برای مراقبت از مو‌ها در پاییز امسال

68

مراقبت از مو در فصل‌های سرد سال مسئله‌ای است که باید بیشتر به آن توجه کنید. با تغییر فصل و سردتر شدن هوا، مشکلات خشکی پوست سر و همچنین شکسته شدن ساقه مو افزایش پیدا می‌کند. از آنجایی که در فصل تابستان اکثر افراد به استخر ‌می‌روند و یا آفتاب می‌گیرند، معمولا مو‌های آن‌ها از کلر موجود در آب آسیب می‌بیند. با شروع فصل پاییز و خشک شدن هوا شکستگی مو‌ها بیشتر می‌شود و اینجاست که مراقبت از مو نقشی اساسی در حفظ سلامت مو‌ها پیدا می‌کند.

برای مراقبت از مو‌های آسیب دیده در فصل پاییز چه اقداماتی انجام دهیم؟

برای جلوگیری از خشکی سر و شوره مو در فصل‌های سرد سال ضمن استفاده از نرم‌ کننده مو، ماسک مو و سرم موی مخصوص موها باید یک روتین منظم روزانه مراقبت از مو‌ها داشته باشید که عبارتند از:

۱- از محصولات مراقبت از مو مخصوص مو‌های خشک استفاده کنید.

بهترین گزینه برای شستن مو‌ها در پاییز استفاده از شامپو مخصوص مو‌های خشک است. هوای سرد می‌تواند رطوبت رشته‌های مویتان را از بین ببرد و باعث حالت خشکی و وز مو‌ها شود. شستشوی کمتر مو‌ها در این فصل به حفظ رطوبت مو کمک می‌کند. شامپو جینسینگ شون و نرم‌ کننده جینسینگ شون انتخابی عالی برای این فصل است. این محصولات بهداشتی مراقبت از مو‌ با فرمولاسیون مخصوص باعث نرمی و لطافت مو‌ها می‌شوند. این شامپو حاوی عصاره جینسینگ است که مو‌ها را در برابر شرایط سخت مقاوم می‌کند.

۲- مو‌هایتان را کمی کوتاه کنید.

تغییر شدید شرایط آب و هوایی، باران، باد و آفتاب پاییز می‌توانند بر سلامت مو‌های شما تأثیر بگذارند و مو‌ها را شکننده‌تر و آسیب پذیر‌تر کنند. در فصل پاییز حتما مو‌های خود را کمی کوتاه کنید و از ماسک موی مناسب برای درمان مو‌های آسیب دیده خود استفاده کنید. ماسک موهای شون گزینه‌های مناسبی برای انواع مو‌ها است. بعد استفاده از ماسک مو با استفاده از برس مو مو‌هایتان را‌ شانه کنید و ماسک مو را به همه قسمت‌های مو برسانید.

۳- از سرم مو استفاده کنید.

سرم مو مانند معجونی معجزه‌گر برای مو‌های خشک است و می‌تواند خشکی مو‌ها و پوست سر را درمان کند. سرم مو درمانی مناسب برای موخوره و شکنندگی موهاست. بهتر است که از سرم مو به صورت روزانه استفاده کنید.

۴- به مو‌هایتان ماسک مو بزنید.

علاوه بر این که از شامپو و نرم‌ کننده مخصوص برای مو‌های خود استفاده می‌کنید، بهتر است که از ماسک موی مناسبی نیز استفاده کنید. با استفاده از ماسک مو در حمام می‌توانید مو‌های خشک و شکننده خود را ترمیم کنید. ماسک مو حاوی پروتئین طبیعی است که رطوبت مو‌ها را حفظ کرده و از وز شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند. البته این محصول باعث جلوگیری از ریزش مو‌ها نیز می‌شود.

۵- از روغن مو استفاده کنید.

تغییر آب و هوا می‌تواند حالت موهایتان را خراب کند. در واقع یکی از دلایل خشکی و وز مو‌ها آب و هوای سرد است. برای اینکه مو‌هایتان را سالم نگه دارید، باید از روتین مراقبتی منظم برای مو استفاده کنید. استفاده از روغن مو در فصل پاییز یکی از گزینه‌های مناسب برای مو‌های شماست. تنها کافیست که یکبار روغن مو را امتحان کنید.

۶- مو‌هایتان را یک روز در میان با آب سرد بشویید.

هفته‌ای دو تا سه بار موهایتان را با آب سرد شستشو دهید. شستن مو با آب سرد روشی عالی برای اطمینان از داشتن مو‌هایی درخشان و سالم است. این کار باعث  بسته شدن کوتیکول‌های مو می‌شود. شستن مرتب مو‌ها از چرب شدن پوست سر جلوگیری می‌کند. این کار باعث از بین رفتن خارش سر نیز می‌شود.

۷- شب‌ها مو‌هایتان را ببافید.

برای اینکه شکنندگی و آسیب موهایتان را کم کنید، بهتر است که هنگام خوابیدن مو‌های خود را ببافید تا از شکسته و کشیده شدن مو‌ها جلوگیری کنید.

۸- مو‌هایتان را خیس‌ شانه نکنید.

شانه کردن مو‌ها در حمام باعث ریزش مو و شکنندگی مو‌ها می‌شود. بهتر است که بعد از بیرون آمدن از حمام از سرم مو استفاده کرده و مو‌هایتان را با سشوار خشک کنید.

مراقبت از موی بلند چگونه است؟

اگر مو‌های چرب دارید و دلتان می‌خواهید مو‌هایتان را بلند کنید، بهتر است که حتما روتین منظمی برای مراقبت از مو‌ها داشته باشید. برای این کار بهتر است که از محصولات مخصوص موی چرب استفاده کنید. ماسک مو، سرم مو و شامپو‌های مخصوص مو‌های چرب گزینه‌های عالی برای نگهداری و مراقبت از مو‌ها هستند. به منظور مراقبت از مو‌های بلند بهتر است از برس چوبی استفاده کنید.

بهترین محصولات مراقبت از مو کدامند؟

به طور کلی محصولات مراقبت از مو باید با نوع مو‌های شما سازگار باشد. اگر مو‌های معمولی دارید باید از شامپو مخصوص مو‌های نرمال استفاده کنید و اگر مو‌های خشک یا چرب دارید، بهتر است که از محصولات مراقبتی مخصوص نوع موهایتان استفاده کنید. به طور کلی بهترین محصولات مراقبت از مو محصولاتی هستند که هم با موی شما سازگاری داشته باشند و هم از مواد اولیه مرغوب تهیه شده باشند.

درمان موی آسیب دیده

اگر مو‌های خشک و آسیب دیده دارید، مراقبت از مو‌هایتان را جدی بگیرید. چرا که اگر نتوانید در سریع‌ترین زمان ممکن مو‌هایتان را درمان کنید، دچار ریزش مو و عوارض ناشی از آن می‌شوید.

مقاله راهنمای جامع مراقبت از مو را نیز مطالعه کنید.

مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 4 =