اشتباهات رایج اصلاح صورت در خانه و آرایشگاه

186

فرقی نمی‌کند که برای اصلاح صورت به آرایشگاه بروید و یا اصلاح صورت و بدن در خانه را انجام می‌دهید، در هر حال ممکن است مرتکب اشتباهات رایجی شوید که هر کدام از ما حین اصلاح صورت مردانه یا اصلاح صورت زنان مرتکب می‌شویم. در این مقاله از وب‌سایت زیبای ایرانی قصد داریم که اشتباهات رایج و چگونگی اجتناب از آن‌ها و همچنین روش های اصلاح صورت را برایتان توضیح دهیم. با ما همراه باشید.

اشتباهات رایج قبل و بعد از اصلاح صورت و بدن

چه خودتان اصلاح صورت یا اپیلاسیون بدن را انجام دهید، چه به آرایشگاه مراجعه کنید، باید یک سری مراقبت‌ های قبل و بعد از اصلاح را انجام دهید. بدین ترتیب می‌توانید عوارض بعد از اصلاح را کاهش دهید. به منظور انجام اپیلاسیون و اصلاح صورت، بهتر است آستانه درد خود را شناسایی کرده و با اقدامات پیشگیرانه از درد‌های شدید حین اپیلاسیون جلوگیری کنید.

کوتاه کردن بیش از حد مو‌ها قبل از اصلاح صورت زنان

بیشتر خانم‌ها نگران بلند بودن مو‌هایشان برای اصلاح صورت و یا وکس هستند. به همین دلیل قبل از مراجعه برای انجام اپیلاسیون مو‌های بدن و یا صورتشان را کوتاه می‌کنند، اما مشکل اینجاست که گاهی مو‌هایشان را آنقدر کوتاه می‌کنند که دیگر درون وکس نمی‌آید و کنده نمی‌شود. طول مو‌ها باید حداقل ۶ میلی‌متر باشد. در واقع باید به مدت دو هفته قد مو‌ها دست نخورده باقی مانده باشد تا درون واکس و یا بند بیاید و راحت کنده شود.

نوشیدن کافئین یا الکل قبل از وکس و یا اصلاح صورت و بدن

اگر چه خوردن کافئین ممکن است باعث آرامش بسیاری از افراد شود، اما حساسیت بدن خصوصا پوست را افزایش می‌دهد. به علت وجود محرک‌های فراوان در این نوشیدنی‌ها، با خوردن کافئین و یا الکل قبل از اصلاح، باعث تحریک بیش از حد پوست می‌شوید.

حمام کردن قبل از اصلاح صورت برای اولین بار

یکی از اشتباهات رایج حین اصلاح، حمام کردن قبل از اپیلاسیون است. خصوصا اگر با آب گرم حمام کرده باشید. هر چه درجه حرارت آب بیشتر باشد، پوست حساس‌تر شده و حین اصلاح واکنش نشان می‌دهد. برای اصلاح صورت برای اولین بار مراقب باشید که پوستتان را بیش از حد حساس نکنید.

شنا کردن و یا آفتاب گرفتن قبل از اصلاح

اشتباه فاحش دیگری که ممکن است هر فردی قبل از اصلاح مرتکب شود، شنا کردن و یا آفتاب گرفتن است. چرا که هر دو این‌ها پوست را بسیار تحریک می‌کند. به همین دلیل ممکن است حین اپیلاسیون نیز پوست واکنش و حساسیت زیادی نشان دهد.

پوشیدن لباس‌ های تنگ بعد از اصلاح

مراقب باشید که بعد از اصلاح، حتما از لباس‌های گشاد نخی استفاده کنید. چرا که پوست پس از اپیلاسیون نیاز به تنفس دارد، اگر لباس تنگ پوشیده شود، ممکن است پوست عرق کند و فولیکول‌های مو را با باکتری مسدود کند و نهایتا باعث بروز جوش و کهیر و آلرژی شود.

استفاده از محصولات معطر و دئودرانت بعد از اصلاح

فراموش نکنید که بعد از اصلاح صورت و یا اپیلاسیون بدنتان از محصولات معطر کرم‌ های مرطوب‌ کننده و لوسیون‌ های معطر استفاده نکنید، چرا که ممکن است باعث تحریک فولیکول‌های باز پوست شوند. حتی ممکن است با استفاده از محصولات معطر، پوست دچار آلرژی و یا کهیر شود.

عدم انجام اصلاح یا اپیلاسیون به طور منظم

اولین باری که اصلاح صورت و یا اپیلاسیون انجام می‌شود، نسبت به دفعات بعد دردناک‌تر است. چرا که ریشه مو‌ها هنوز قوی است و البته مو ضخامت کافی دارد. به همین دلیل اگر اپیلاسیون به طور منظم انجام شود، مو‌ها زیاد رشد نکرده و ضخیم نمی‌شوند و البته پیاز مو خیلی قوی نمی‌شود. به همین دلیل در اپیلاسیون‌های بعدی هم درد کمتر است و هم مو‌ها نازک می‌شوند.

در واقع با انجام اپیلاسیون منظم، مو‌ها کم کم نازک شده، پیاز مو ضعیف می‌شود و در نتیجه باعث کاهش مو‌ها می‌شود. اپیلاسیون منظم مو‌ها، کندن آن‌ها را راحت‌تر می‌کند و تراکم مو را از بین می‌برد و باعث می‌شود مو‌ها انتهایی ظریف‌تری پیدا کنند.

تمیز کردن مو‌ها قبل از اصلاح

حتما قبل از اصلاح و یا اپیلاسیون مو‌ها را تمیز نکنید. برای انجام اپیلاسیون راحت‌تر می‌توانید از پودر تالک استفاده کنید تا هم درد کمتری احساس کنید و هم به صورت کامل از شر مو‌های زائد خلاص شوید. البته اگر قصد دارید از تیغ اصلاح صورت استفاده کنید، دیگر مجبور به انجام هیچکدام از این کار‌ها نیستید.

کندن مو‌ها در جهت مو‌ها

مراقب باشید که برای اپیلاسیون حتما ابتدا جهت رشد مو‌ها را مشخص کنید که موم، بند و یا وکس خود را خلاف جهت مو‌ها بکشید. در این صورت راحت‌تر می‌توانید، اپیلاسیون صورتتان را انجام دهید.

استفاده از ماسک بعد از اصلاح صورت

اگر چه استفاده از ماسک‌ های خنک‌ کننده بعد از اصلاح صورت خوب است، اما اگر بعد از اصلاح صورت زنان یا اصلاح صورت مردانه یا دخترانه ماسک‌ های چرب استفاده کنید، قطعا پوست دچار التهاب و آکنه می‌شود، چرا که در این زمان منافذ پوست باز است و چربی دورن آن‌ها ذخیره می‌شود و بعد به صورت جوش‌های چرکی نمایان می‌شود.

اصلاح صورت بعد از بوتاکس

اگر می‌خواهید بوتاکس کنید، حتما مراقب باشید که بلافاصله بعد از بوتاکس اصلاح نکنید و یا از تیغ اصلاح زنانه استفاده نکنید. معمولا باید بعد از بوتاکس حدود ۲۴ ساعت به حمام نروید و اصلاح صورت انجام ندهید.

اصلاح صورت قبل از پاکسازی

مراقب باشید که قبل از پاکسازی، با تیغ اصلاح صورت زنانه، وکس یا بند، اصلاح نکنید. به عبارتی بهتر است بگوییم اصلا این کار را نکنید، چرا که پوستتان را بیش از حد آسیب‌پذیر می‌کنید.

بعد از اصلاح صورت چه کنیم؟

به طور کلی باید از اشتباهات رایج ذکر شده حین اصلاح صورت اجتناب کنید. اگر می‌خواهید پوستی شاداب و جوان داشته باشید، مراقب باشید که از ارتکاب به اشتباهاتی که عنوان کردیم، اجتناب کنید. چرا که در غیر این صورت دچار مشکلات پوستی خواهید شد.

بهتر است که بعد از اصلاح صورت از ماسک‌ های خنک‌ کننده، آب خنک و آب لیموی تازه استفاده کنید، ضمنا سعی کنید که از بهترین روش اصلاح صورت استفاده کنید.

بهترین روش های اصلاح صورت

به منظور انتخاب بهترین روش اصلاح صورت اعم از اصلاح صورت در خانه، اصلاح صورت با بند بدون درد، اصلاح صورت با تیغ ابرو، اصلاح صورت با تیغ اصلاح صورت زنانه، اصلاح صورت با دستگاه اصلاح صورت، یا با تیغ صورت زنانه، اصلاح صورت مردانه یا زنانه با وکس، اصلاح صورت دخترانه با تیغ‌ های ابرو، اصلاح صورت با ژیلت و یا سایر روش‌ها، قبل از هر چیز باید نوع پوست خود را در نظر بگیرید، چرا که هر نوع پوستی حساسیت و آسیب‌پذیری‌های خاص خود را دارد.

اصلاح صورت با تیغ

یکی از روش های رایج اصلاح صورت است که مزایا و معایب خاص خودش را دارد. از مزایای استفاده از این روش، لایه برداری پوست، نداشتن درد، مقرون به صرفه بودن و ساده بودن استفاده از آن است.

اصلاح صورت با بند

از دیگر روش های اصلاح صورت است که بسیار ارزان و سریع است و ماندگاری بیشتری نسبت به تیغ دارد. از معایب آن می‌توان به دردناک بودن و ملتهب کردن پوست اشاره کرد.

اصلاح صورت با شمع

یکی از بهترین انواع روش اصلاح صورت در حال حاضر، اصلاح صورت با شمع است، چرا که هم درد کمتری دارد و هم خیلی سریع انجام می‌شود. البته اصلاح صورت با شمع را حتما به دست افراد حرفه‌ای بسپارید، چرا که در صورت مبتدی بودن در این روش، ممکن است دچار سوختگی پوست شوید.

انواع روش های اصلاح صورت را اینجا مطالعه کنید.

ساده‌ ترین راه اصلاح صورت

برای هر نوع پوستی ساده‌ ترین راه اصلاح صورت باید با در نظر گرفتن نوع پوست مشخص شود. مثلا اصلاح صورت مردانه معمولا با بهترین ماشین اصلاح صورت یا ریش تراش و اصلاح صورت دخترانه یا زنانه با ژیلت یا وکس، اصلاح صورت با شمع و… انجام می‌شود. البته بسیاری از افراد هنوز اصلاح صورت با بند بدون درد را ترجیح می‌دهند.

آموزش اصلاح صورت دخترانه

اگر صورتی حساس دارید و یا می‌خواهید اصلاح صورت برای اولین بار انجام دهید، حتما مراقب باشید که قبل از انجام آن، پوست‌تان خیلی تمیز نباشد. همانطور که پیش‌تر نیز گفتیم، پوستتان را با آب و صابون نشوئید و یا حمام نروید. در واقع از هر گونه محرک خارجی برای پوست‌تان دوری کنید.

آموزش اصلاح صورت با نخ

اصلاح صورت با نخ یکی از قدیمی‌ترین روش‌ های اصلاح صورت است. اگر چه در سال‌های اخیر استفاده از تیغ اصلاح صورت برای اصلاح ابرو و صورت بسیار رایج شده است، اما هنوز عده کثیری اصلاح صورت با بند را ترجیح می‌دهند. استفاده از تیغ ابرو برای اصلاح، روشی بدون درد و البته کم عارضه است.

آموزش اصلاح صورت مردانه

به منظور اصلاح صورت مردانه نیز می‌توانید از روش‌ های وکس صورت، استفاده از بهترین ماشین اصلاح صورت و اصلاح صورت با ژیلت استفاده کنید. البته بعضی از آقایان هنگام استفاده از ماشین اصلاح، جوش می‌زنند که در چنین شرایطی حتما باید روش را تغییر داد.

اگر می‌خواهید صورتی صاف، بشاش و شاداب داشته باشید، حتما بعد از اصلاح صورت از محصولات بهداشتی نظیر کرم ضد قرمزی پوست و یا لوسیون بعد از اصلاح صورت و یا… استفاده کنید. در این صورت می‌توانید عارضه های پوستی بعد از اصلاح صورت را تا حد زیادی کاهش دهید.


اگر این مقاله برای شما مفید بود، خوشحال خواهیم شد که در قسمت نظرات، تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید. اگر دوست دارید که در مورد موضوعات دیگر مورد علاقه‌تان اصلاعات کسب کنید، لطفا ما را در جریان قرار دهید. ضمنا اگر تجربه ناخوشایندی از هر کدام از انواع روش‌ های اصلاح صورت دارید، با دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید. البته می‌توانید بهترین روش اصلاح صورت را نیز پیشنهاد دهید.

مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + چهارده =