عینکی ها بخوانند

10 نکته برای آرایش چشم عینکی ها

768

شاید شما هم مثل من مجبورید چشم‌هایتان را پشت ویترین عینک بگذارید و موقع آرایش کردن چشم که می‌رسد، گیج می‌شوید. بعضی وقت‌ها هم از خیر آرایش چشم می‌گذرید و فکر می‌کنید که آرایش چشم برای یک عینکی وقت تلف کردن است. اما یک آرایشگر بین‌المللی با این نظر کاملا مخالف است و روش‌های جالبی برای زیباتر نشان دادن چشم عینکی ها ارائه می‌دهد.

 زوئی کلارک (Zoe Clarke)، آرایشگر شناخته شده ایرلندی و یک برگزارکننده دوره‌های آموزش خصوصی و حرفه‌ای است که با افراد مشهور ایرلندی و بین‌المللی بسیاری از جمله امی واینهاوس و نایجلا لاوسون کار کرده است.

زوئی معتقد است که اگر عینک به چشم می‌زنید، اطلاع از نحوه آرایش صحیح از جمله عواملی است که در کنار انتخاب عینک مناسب، شما را در زیباتر نشان دادن چشمهایتان کمک می‌کند.

او  می‌گوید: «عینک به هیچ وجه نباید به مانعی برای آرایش حرفه‌ای و اجرای قوانین این حرفه تبدیل شود.»

 

آرایش عینکی ها

 

ده مورد از مهمترین راهنمایی‌های زوئی برای آرایش چشم عینکی ها

 

  • طبیعی بودن چهره بسیار مهم است. سعی نکنید کاستی‌های ظاهرتان را با زیاده روی در آرایش جبران کنید. استفاده از عینک به اندازه کافی در متفاوت به نظر رسیدن چهره موثر است پس با آرایش بیش از حد آن را دوچندان نکنید. بهترین راه این است که با مات نگاه داشتن رنگ صورت، نوری را که با بالا و پائین رفتن عینک در اطراف چشم‌ها و بینی منعکس می‌شود، خنثی کنید. رژگونه صورتی یا گل بهی روشن تأثیر خوبی ایجاد خواهد کرد.

 

  • بر ابروها تمرکز کنید. تمرکز آرایش عینکی ها باید بر ابروها باشد چرا که فرم اصلی صورت را تشکیل می‌دهند. عینک ناخودآگاه نگاه‌ها را به سوی ابروها جلب می‌کند، بنابراین سعی کنید از مرتب و زیبا بودن آنها مطمئن شوید. زمانی که ابروها منظم است، زیبایی چهره دو چندان می‌شود. پس بهتر است با انتخاب لوازم ابروی مناسب و پر کردن تمامی نقاط خالی ابرو، ظاهری آراسته به آنها بدهید. فراموش نکنید که آرایش ابرو می تواند ظاهر شما را صد در صد تغییر دهد.

 

  • مژه‌ها را نمایان‌تر کنید. اگر مژه‌هایتان بلند است از یک ریمل ضد آب استفاده کنید. قبل از حالت دادن به مژه، اندکی از ریمل را در قسمت بالایی مژه تان قرار دهید و سپس از پائین به بالا و از نزدیکی ریشه ریمل زدن را آغاز کنید. همچنین می توانید از خط چشم مایع در نزدیکی قسمت انتهایی مژه استفاده کنید.

 

  • محوکننده‌ها کاربرد زیادی برای عینکی ها دارد. معمولاً عینک در زیر چشم سایه ایجاد می‌کند و محوکننده‌های روشن که نور اضافی را منعکس می‌کنند واقعاً موثر خواهند بود. اگر پف زیر چشم دارید یا زیر چشم هاله سیاهرنگی وجود دارد، از محوکننده‌ها برای محو کردن آن استفاده کنید اما به خاطر داشته باشید که از یک لایه پودر صورت هم برای تثبیت آن استفاده کنید.

 

  • به فریم عینک خود توجه کنید. هنگام تصمیم‌گیری در مورد نوع آرایش، فریم عینکتان را هم در نظر داشته باشید. اگر فریم عینکتان سبک یا عینک‌تان بدون فریم است، آرایشی که ظاهرتان را طبیعی‌تر نگاه دارد، بر جذابیت چهره‌تان خواهد افزود.

 

  • رنگ‌هایی را انتخاب کنید که بر جذابیتتان می‌افزایند. از قوانین رایج آرایش چشم تبعیت کنید. از رنگ‌هایی که بر زیبایی چشم و رنگ پوستتان می افزایند، استفاده کنید. زوئی می‌گوید: «لازم نیست کاری کنید که آرایشتان با عینک سازگاری داشته باشد! جادوی رنگ‌ها را در زیر عینک به نمایش بگذارید.»

 

  • یک آینه خوب بخرید. این کار واقعاً ضروری است چون باید بتوانید صورتتان را بدون عینک ببینید. زوئی می‌گوید: «آینه‌ای انتخاب کنید که نمای خوبی داشته باشد با این کار چهره‌ای را مشاهده خواهید کرد که بیشترین شباهت را به چهره خودتان دارد. صرف هزینه برای خرید آینه‌ای که دارای لامپ‌های نورپردازی است در واقع نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می شود، مگر اینکه بخواهید از نور هالوژن‌های آشپزخانه برای آرایش کردن استفاده کنید.»

 

  • اگر دوربین هستید و شماره چشمتان زیاد است باید بدانید که چشم‌ها پشت عدسی‌های این قبیل عینک‌ها درشت‌تر به نظر می‌رسند. پس بهتر است از سایه‌های تیره‌تر در اطراف چشم‌ها استفاده کنید تا چشمهایتان را کوچکتر نشان دهند. از یک رنگ سایه در پشت چشم استفاده کنید و خط چشم تیره بکشید. هرگز گوشه داخلی چشم را روشن نکنید چون چشمها را بزرگتر نشان خواهد داد. رعایت کردن این نکات باعث می‌شود که چشم‌هایتان عمق بیشتری پیدا کند و تأثیر عینک بر چهره‌تان کاهش یابد.

 

  • اگر نزدیک بین هستید و شماره چشم‌تان پایین است باید بدانید که چشم‌هایتان پشت عینک کوچکتر به نظر می‌رسد. بنابراین بهتر است که بالای چشم به طور کامل از خط چشم استفاده و سایه را سبک‌تر یا روشن‌تر انتخاب کنید تا چشم‌تان بزرگتر به نظر برسد. همچنین گوشه داخلی چشم را روشن‌تر کنید. می‌توانید از بعضی طیف‌های سبک رنگ خاکستری مایل به قهوه‌ای یا سفید در گوشه داخلی چشم استفاده کنید.

 

  • اگر می‌خواهید باوجود عینک، بهترین شکل ممکن را داشته باشید، سعی کنید روی آرایش لب‌هایتان کار کنید. در مدل‌های آرایش دهه پنجاه، عینک کاربرد بسیار داشت. در این مدل‌ها روی ابروها کار بیشتری می‌شد تا فریم عینک روی صورت، زیبا و دوست داشتنی جلوه داده شود. خط چشم مایع و یک رژ لب قرمز، ظاهری جذاب به شما می‌دهد که همراه با رژگونه صورتی کامل خواهد شد.

 

 

 

مطالب بیشتر در رابطه با آرایش چشم

چند نکته کلیدی در انتخاب ریمل

مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 6 =