آشنایی با رمزهای زیبایی چشم

چشم به چشم بدوزید

1,539

زیبایی چشم با سایه چشم

چشم به عنوان نقطه اوج در آرایش از اهمیت ویژه ای برخوردار است و نمی توان از کنار عضوی در صورت که کانون توجه و نگاه هر فردی است به راحتی عبور کرد چراکه چشم تاثیرگذارترین عضو صورت است و آرایش مناسب، زیبایی چشم را صدچندان می کند و سایه چشم المانی مهم در آرایش چشم به حساب می آید.

سایه چشم و انواع آن

در سراسر تاریخ تمدن بشر استفاده از سایه چشم به عنوان یکی از روش های آرایش عمدتا توسط زنان و گاهی از سوی مردان استفاده شده است. امروزه سایه چشم یکی از لوازم آرایشی و بهداشتی مختص زنان است که روی پلک و زیر ابروها استفاده می شود تا زیبایی چشم های آنها را دو چندان کنند.

سایه چشم در رنگ و بافت های متفاوت تولید و به طور معمول در ساخت آن از پودر میکا استفاده می شود. به صورت مایع، مداد یا شکل موس وجود دارد.

بسیاری از زنان برای بهبود ظاهر و ایجاد یک نگاه به یاد ماندنی، بسته به نوع رنگ و حالت پوست خود از سایه چشم با رنگ های روشن یا تیره استفاده می کنند. سایه ها با توجه به رنگ و فرم زدن آن انواع مختلفی دارد.

سایه اروپایی

 در آن از رنگ های فوق العاده ملایم استفاده می شود و در بیشتر اوقات سایه فقط برای برآمدگی پلک به کار می رود.

سایه عربی

این سایه خود انواع مختلفی دارد مثل، سایه خلیجی، لبنانی و …. در این روش رنگ های تیره و به خصوص مشکی استفاده می شود.

سایه هندی

 رنگ های مصرفی در این سایه رنگ های فوق العاده شاد و روشن مثل سبز، زرد، نارنجی، قرمز و .. است که با خط چشم های معمولاً بسته همراه می شود.

سایه سوفستیک

 یا سایه های بی قاعده که حالتی فشن و شلوغ پیدا می کنند و در فصل های مد، انواع خلاقانه ای از آن ارائه می شود.

برای زیبایی چشم سایه بزنم یا نزنم؟

استفاده از سایه نخستین کاری است که برای آرایش و زیبایی چشم ها باید انجام داد. سایه تاثیر زیادی در جوان شدن چهره دارد. با ایجاد رنگ روی چشم می توان در اندازه و شکل آن تاثیر گذاشت. به عنوان مثال استفاده از رنگ های روشن باعث درشتی و رنگ های تیره باعث کوچک تر شدن چشم ها می شود.

در این بخش به نکاتی در خصوص سایه ها می پردازیم که  متخصصان آرایش حتما اصول آن را رعایت می کنند اما شما برای خود آرایی به دانستن این اصول احتیاج دارید. البته نحوه آرایش چشم و انتخاب رنگ ها جدا از برخی اصول، بستگی مستقیم به حالت و رنگ چشم هر فرد دارد.

این را نیز بدانید که اگر اول خط چشم بکشید بعد سایه چشم، حالت خواب آلودگی و کم نما شدن در چشم ها ایجاد می شود بنابراین خط چشم را باید در پایان کار برای ایجاد بهترین حالت و زیبایی چشم ها استفاده کرد.

روش سایه زدن به چشم

نحوه سایه زدن می تواند چشم ها را بزرگ تر، کوچک تر، با فاصله زیاد یا کم جلوه دهد. مهم این است که سایه چشم را طوری پخش کنید که باعث جلب توجه نگاه شما شود، نه سایه چشمانتان.

 برای سایه زدن به یک رنگ پایه و بی رنگ، یک رنگ اصلی و یک رنگ تیره تر برای مشخص شدن سایه روشن تر احتیاج دارید. همچنین استفاده از آینه درشت نما برای انجام این کار بسیار مهم است زیرا باید تسلط کامل بر آنچه که  انجام می دهید داشته باشید.

هنگام سایه زدن، چشم هایتان را باز کنید و سرتان را کمی به عقب متمایل کنید تا به خوبی بتوانید ببینید که چه می کنید و سایه درست روی پلک شما می نشیند. ردیف سایه ها را خوب و به اندازه مناسب بکشید و هنگامی که از برس سایه استفاده می کنید به طور کامل حرکت آن را ببینید و از به وجود آمدن خطوط و راه در پشت چشم جلوگیری کنید تا سطح پشت چشم یکدست و خوب دیده شود.

برای جلوگیری از ترک و چین خوردن سایه چشم، تنها راهی که می توانید آرایش خود را برای ساعت ها دست نخورده و ماندگار سازید، استفاده از پودر است. می توانید از کرم پودر “Sheer Loose” استفاده کنید که به ماندگاری آرایش شما کمک و از محو شدن آن جلوگیری می کند.

برای ماندگاری بیشتر آرایش چشم ها، از کرم دور چشم استفاده کنید چون هر ماده مرطوب دیگری که استفاده کنید باعث چروک خوردن و چین خوردگی سایه چشمان شما خواهد شد. بعد از آن، از یک  ابر ترجیحا مخملی برای فشردن پودر روی پلک هایتان کمک بگیرید. بعد از انجام این کار خواهید دید هر نوع آرایش چشمی که بکنید برای ساعت ها دوام خواهد آورد و زیبایی چشم های شما خیره کننده خواهد بود.

برای سایه زدن به ابزاری نظیر کرم پودر چشم، برس سایه در اندازه های بزرگ، کوچک و متوسط، رنگ پودری پایه، رنگ اصلی، رنگ تیره تر و رنگ روشن تر نیاز دارید. برای انجام کار ابتدا تمام ناحیه دور چشم را با کرم پودر مخصوص چشم بپوشانید، از قسمت رویش مژه های بالایی شروع و تا ابرو ادامه دهید. با ملایمت و با سر انگشت کرم پودر را روی پوست بمالید تا خشک شود.

با برس سایز بزرگ، رنگ پایه و روشن سایه را روی تمام پلک پخش کنید. آن را با ملایمت در ناحیه مژه ها تا گوشه ابرو بکشید.

با برس سایز متوسط، رنگ اصلی سایه را انتخاب کرده و از گوشه چشم تمام حفره پلک را تا گوشه خارجی پر کنید، این نکته را بدانید که این حرکت نباید باید به گوشه داخلی کشیده شود.

سایه تیره را که رنگ اصلی است در ابتدای خط حفره چشم با ملایمت بکشید و دوباره آن را از گوشۀ داخلی به سمت گوشه خارجی هدایت کنید.

برای تاثیر بیشتر و نمایان تر شدن سایه و برای این که خط کشیده شده در امتداد حفره چشم دیده نشود و خطوط ملایم تر و طبیعی تر به نظر برسد، برس بزرگ یا پنبۀ ملایم را روی آن بکشید تا خوب سایه پخش شود.

با برس کوچک، رنگ تیره تر را از محل رویش مژه های پایین بکشید، البته آن را از نیمه چشم شروع کنید و تا انتهای قسمت خارجی چشم ادامه دهید.

رنگی که روی برس کوچک سایه که از قبل مانده را روی پشت دستتان کشیده و کاملا آن را پاک کنید. بعد آن را آغشته به سایه روشن تر و صدفی تر کنید و دقیقا آن را زیر ابرو بکشید. مراقب باشید که به رنگ داخل ابروهایتان کشیده نشود.

فراموش نکنید که استفاده از سایه به همراه ریمل و خط چشم جذابیت چشم ها را بیشتر می کند.

زیبایی چشم با هم نشینی رنگ های سایه چشم

سایه ها در رنگ های مختلف و متنوعی وجود دارد. در مورد چگونگی استفاده از رنگ سایه ها قانون سخت و معینی وجود ندارد اما اگر دارای چشمان آبی یا سبز هستید برای جذابیت بیشتر بهتر است از سایه های طیف آبی و سبز استفاده کنید.

 سعی کنید رنگ های جدید را نیز امتحان کنید و همیشه از سایه هایی استفاده کنید که در یک ردیف رنگی باشند و بتوانند مکمل یکدیگر شوند. این موضوع در مخلوط کردن و انتخاب رنگ ها به شما کمک می کند.

  • سایه های صدفی

این سایه ها برای ابروهای کمرنگ و روشن مناسب هستند و فاصله چشم و ابرو را بیشتر نشان می دهند. علاوه بر آن تاثیر درخشان و براقی روی چهره دارند. اگر چشمان درشتی دارید از سایه های خیلی صدفی به هیچ عنوان استفاده نکنید زیرا چشم ها را درشت تر نشان می دهند.

  • سبز صدفی

سایه سبز صدفی با لباس های خاکستری مایل به قهوه ای، آبی، آبی خیلی کم رنگ، سبز و سفید هماهنگ است.

  • بنفش، قرمز و صورتی صدفی

این رنگ سایه با لباس های صورتی کمرنگ، مشکی و سفید هماهنگ و زیباست.

  • قهوه ای و طلایی صدفی

این رنگ سایه با تاپ های زرشکی و بنفش یاسی و ارغوانی، زیبا و مناسب است و بر تاثیر آنها می افزاید.

  • آبی با زمینه صدفی

این رنگ سایه انتخابی مناسب برای لباس هایی به رنگ آبی یا مشکی و حتی جین است.

زیبایی چشم با سایه های مات

سایه های مات تاثیر لطیف و دوست داشتنی بر زیبایی چشم به جای می گذارد. سایه های تیره تر به درشتی چشم ها و سایه های روشن به ریز نشان دادن چشم ها کمک می کند. سعی کنید سایه های مات را زیر سایه های صدفی استفاده کنید تا زیباتر دیده شود.

زرد و نارنجی مات

سایه های گرم و روشن با رنگ لباس شاد و زنده بسیار هماهنگ است.

زیبایی چشم با سایه چشم

سبز مات

رنگ های سرد با لباس سفید و مشکی جالب و زیبا می شود. البته این سایه ها چهره را مصنوعی نشان می دهد.

صورتی با زمینه مات

استفاده از این رنگ سایه چشم می تواند شیرینی ملایم و جذابی به چهره دهد و شیک و کلاسیک است.

قهوه ای مات

رنگ های بیرنگ و ملایم چهره را زیبا و چشم ها را درشت تر و زیباتر نشان می دهد.

سایه زدن چشم برای افراد عینکی

خانم هایی که عینک می زنند ترفندهای کمی برای آرایش چشم در اختیار دارند. رنگ های میانه و غلیظ، چشم‌ها را روشن و سرحال نشان می دهند. آرایش سنگین، چشم های شما را در سایه ای از رنگ های تیره پنهان می کند و زیبایی چشم مان شما را تحت شعاع قرار می دهد.

چون عینک شما مثل یک سایه بان عمل می کند و مانع از تابیدن نور خنثی به چشم شما می شود از رنگ های تیره به شدت دوری کنید به خصوص اگر عینک مطالعه به چشم می زنید هرگز این کار را نکنید چون چشم های شما را گود و توخالی جلوه می دهد.

مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × یک =