با آرایش کردن دنیای خود را رنگی کنید

1,159

یکی از بهترین روش‌های وقت گذرانی، آن هم وقتی از دنیای خاکستری اطراف خسته می‌شوید، آرایش کردن و رنگ آمیزی صورت است. اما اگر برای امتحان کردن رنگ‌های مختلف آرایش و انتخاب بهترین آنها وقت ندارید، باز هم می‌توانید با چند راه حل ساده در کوتاه ترین زمان زیباترین چهره را برای خود آرایش کنید.

اول اینکه، از سایه‌های رنگی استفاده کنید. امسال استفاده از رنگ‌های مختلف برای رنگ کردن پلک‌ها از جمله روندهای آرایشی بود. فقط رنگی را انتخاب کنید که به صورتتان بیاید و کمی برای قرینه کردن رنگ‌هایی که برای چشمهایتان استفاده می‌کنید وقت بگذارید.

لب‌های درخشان همیشه به صورت جلوه ویژه‌ای می‌دهد. می‌توانید از طیف‌های نارنجی و قرمز کمرنگ برای روز استفاده کنید و هنگام شب از رنگ‌های قرمز غلیظ‌تر برای جذاب کردن چهره‌تان کمک بگیرید.

از خط چشم برای داشتن چشم‌هایی شبیه گربه استفاده کنید. در شب نیز می‌توانید خطوط چشم را با اضافه کردن سایه تیره، نمایان‌تر کنید.

از یک کرم پودر یا کانسیلر سبک برای صورت خود استفاده کنید تا صورتی شاداب و سرزنده داشته باشید.

گونه‌های خود را رنگ دهید. اگر صورتتان پهن است رژ گونه را به صورت عمودی تر بزنید و اگر صورت کشیده‌ای دارید بهتر است برس را به صورت افقی روی صورت خود بکشید.

 

makeup

 

فرمول‌های جدید محصولات آرایشی

به تازگی برخی از برندهای آرایشی از مواد معدنی (mineral) در فرمول‌های خود استفاده می‌کنند تا محصولی سالم‌تر و بهره‌مند از خواص مواد معدنی تولید کنند. تعداد کمی از این محصولات به صورت مایع یا کرم هستند و بیشتر آنها به صورت پودری تولید می‌شوند.

 این محصولات نرم‌تر هستند و پوشش مخملی‌تر و روشن‌تری ایجاد می کنند و در فرمول بسیاری از پودرهایی که دارای  مواد معدنی هستند خاصیت ضد آلرژی و پر کننده منافذ پوست (hypo-allergenic and non-comedogenic) وجود دارد.

برخی کرم پودرها، پودرهای برنزه کننده، رژ گونه‌ها و سایه‌های چشم برندهایی چون Maybelline, Max Factor  و  L’Orea از فرمول یادشده استفاده می‌کنند.

 

زیبایی در سادگی است

آرایشگران و کارشناسان زیبایی معتقدند که خانم‌ها باید با افزایش سنشان، شیوه آرایشی جدیدی برای خود انتخاب کنند.  اولین پیشنهاد بسیاری از کارشناسان زیبایی برای خانم‌هایی که سن بیشتری دارند، ترکیبی از پودرهای نرم و دارای خواص درمانی مفید برای پوست است که به آرامی روی پوست می‌نشیند و ظاهری طبیعی به آن می‌بخشد.

به نظر آنها زنان بالای سی سال نباید مانند جوان‌ترها آرایش کنند. همچنین زنان مسن‌تری که می‌خواهند چین و چروک صورتشان را پنهان کنند و جوان‌تر به نظر برسند، باید بیشتر بر زیرسازی‌های مات متمرکز شوند. آرایش‌های براق که در بیشتر موارد جلوه مطلوبی به صورت افراد مختلف می‌دهد، برای زنانی که می‌خواهند جوان‌تر به نظر برسند، نامناسب است. هرگونه زیرسازی که چنین حالتی را ایجاد کند، تنها باعث جلب توجه بیشتر به خطوط و چین و چروک صورت می‌شود.

برای به حداقل رساندن علائم پیری، باید از زیرسازی‌های نرم و مات برای کاهش تمرکز چشم بر خطوط و چین و چروک صورت استفاده کنید که باعث می‌شود افزایش سن کمتر به نظر برسد.

یکی دیگر از شیوه‌های جدید در آرایش، تمرکز بر ظرافت است. در حال حاضر به نظر بیشتر آرایشگران بین‌المللی، هرچه صورت طبیعی‌تر به نظر برسد، زیباتر است و اصل اساسی آرایش، طبیعی بودن چهره است چون به نظر آنها، آرایش باید برای بیشتر کردن زیبایی‌های طبیعی خانم‌ها انجام شود.

 

تمرکز بر چشم برای آرایش تاثیرگذار

یکی از جدیدترین روندهای آرایشی در دنیا برای افزایش اثربخشی آرایش، تمرکز بر چشم‌هاست.

در سال‌های گذشته شاهد ظهور رنگ‌ها و طرح‌های متنوعی در آرایش چشم بوده‌ایم؛ از نوآوری‌های جدید در بهبود ظاهر مژه‌ها تا سایه‌های مختلفی که از ترکیب سه رنگ تشکیل شده‌اند. این روزها، جدیدترین شیوه در آرایش چشم شامل استفاده از خط چشمی به رنگ طبیعی چشم یا حداقل در امتداد نیمه پلک نزدیک به مژه هاست. به ا ین ترتیب پلک برجسته‌تر و چشم‌ها باز تر به نظر می‌رسد.

برای بهتر کردن نتیجه باید سایه چشم را به خوبی در سطح پلک پراکنده کرد یا به آرامی به سمت بالا امتداد داد. همچنین می‌توان با کشیدن یک خط نازک در امتداد پلک از گوشه چشم تا انتهای آن به سمت پایین حالت بهتری به چشم داد.

به طور کلی باید گفت، شیوه‌های آرایشی امروزی تا جایی که امکان دارد، ساده و تاحدودی برگرفته از ویژگی‌های طبیعی چهره است و آرایش‌های نرم و لطیف بیشتر از آرایش‌های اغراق شده مورد توجه هستند. زیرسازی‌های مات برای از بین بردن خطوط و چین و چروک‌های حاصل از پیری نیز ایده‌آل هستند. همچنین رنگ‌های طبیعی و خنثی برای بهبود زیبایی‌های طبیعی چهره ایده‌آل محسوب می‌شوند.

 

 

مطالب مرتبط:

ابرو و رازهای آن در زیبایی چهره

مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 8 =