انتخاب یک سایه چشم مناسب

1,260

انتخاب یک سایه چشم مناسب که به رنگ پوست و چشم‌ها بیاید، نقش مهمی در زیباتر کردن چهره دارد و هرچه آرایش چشم، طبیعی‌تر باشد، چهره دلنشین‌تر به نظر می‌رسد.

 

سایه دربرندهای مختلف، تنوع رنگ بسیاری دارد و در سه نوع عرضه می‌شود:

 

سایه‌های پودری فشرده:

این سایه‌ها پوشش مناسبی روی پلک چشم ایجاد می‌کنند و برای ایجاد تراکم و تشدید رنگ مناسب هستند.

 

سایه‌های پودری نرم:

 این سایه‌ها به نرمی روی پلک چشم می‌خوابد و حالتی مرواریدی و براق به چشم می‌دهد. سایه‌های پودری بیشتر برای ایجاد سایه روشن و درخششی ملایم به کار می‌رود.

 

سایه‌های کرمی :

 استفاده از این سایه‌ها کمی مشکل است و برای چین‌ها و افتادگی‌های پلک چشم به کار می‌رود.

 

سایه چشم

 

چه نوع سایه چشمی مناسب شماست؟

آرایشگرهای حرفه‌ای سایه چشم را هماهنگ با رنگ چشم یا رنگ مو و حتی رنگ لباس انتخاب می‌کنند.
سایه‌هایی که برای افراد بلوند مناسب است عبارتند از: قهوه‌ای، طلایی، خاکستری مایل به قهوه‌ای، بنفش کمرنگ، ارغوانی، دودی و زغالی.

سایه‌هایی که برای افراد مو خرمایی و مشکی مناسب است عبارتند از: قهوه‌ای مایل به قرمز، دودی تیره، بورگاندی، آجری، قهوه ای شکلاتی.

 سایه‌هایی که برای افراد مو قرمز مناسب است عبارتند از: ارغوانی، انواع سبزها، زرد، آبی، دودی تیره.

توجه داشته باشید که طبق رنگ سایه‌ای که به چشم می‌زنیم، می‌توانیم تا حدی حالت چشم را تغییر و زیبایی و نفوذ آن را افزایش دهیم. به عنوان مثال اگر چشم‌های شما از هم فاصله زیادتری دارند (بیشتر از طول یک چشم) می‌توانید تن‌های تیره سایه مورد نظر را در سمت داخلی پلک چشم (نزدیک بینی) و همان سایه با تن روشن‌تر را از مرکز پلک چشم به سمت بیرونی پلک چشم استفاده کنید. حتی می‌توانید مداد چشم را داخل پلک پائین نیز بکشید و اگر چشم‌های شما به یکدیگر نزدیک‌تر از حد معمول است (کمتر از یک طول چشم) برعکس مطالب گفته شده را انجام دهید.
همچنین برای این که چشم‌های شما بزرگ‌تر به نظر برسند، سایه را به حالت گرد بر روی برجستگی پلک چشم که در مرکز پلک چشم قرار دارد به کار برید و مژه‌های پائین و بالا را به خوبی ریمل بزنید. اگر می‌خواهید چشم‌های بسیار درشت شما کمی کوچک‌تر به نظر برسد، با مداد قهوه‌ای داخل پلک پائین چشم را پر کنید.

 

 

برای خواندن نکات ایمنی در رابطه با آرایش چشم بر روی لینک زیر کلیک کنید.

نکات ایمنی در آرایش چشم

مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − دوازده =