درمان جوش سر سیاه با روش های آسان و سریع!

69

اگر جوش سر سیاه دارید و می‌خواهید با درمان آن از شر جوش‌های سرسیاه بینی و اطراف گونه خود خلاص شوید، با کارشناسان زیبایی ما در مجله زیبای ایرانی همراه باشید. با به کارگیری چند راهکار ساده می‌توانید برای همیشه جوش‌ های سر سیاه بینی و صورت خود را از بین ببرید.

جوش سر سیاه چیست؟

جوش‌های سرسیاه جوش‌هایی هستند که به سطح پوست می‌رسند. هنگامی که یک حفره پوستی بسته می‌شود، جوش‌های سر سفید به وجود می‌آید، اما هنگامی که قسمت بالایی حفره باز می‌ماند، جوش سرسیاه شکل می‌گیرد.

علت جوش سرسیاه چیست؟

جوش های سرسیاه معمولا در اثر بسته شدن فولیکول‌های مو در پوست به وجود می‌آیند. هر فولیکول مو یک غده چربی و یک پیاز مو دارد. غده چربی موجود در فولیکول مو ماده‌ای به نام سبوم تولید می‌کند که باعث نرمی مو‌های شما می‌شود. در صورت جمع شدن چربی تولید شده و همچنین سلول‌های مرده در منافذ پوست، جوش های سرسیاه به وجود می‌آید.

راهکار‌های درمان جوش سر سیاه کدامند؟

برای درمان جوش سرسیاه خصوصا جوش های سرسیاه بینی، راهکار‌های خاصی وجود دارند که باهم آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

  • هر روز صورت خود را بشویید

مطمئنا این اولین باری نیست که می‌شنوید شستن مرتب صورت باعث کاهش آکنه و جوش‌های صورت می‌شود. هر روز صبح صورت خود را با استفاده از ژل شستشوی صورت بشویید تا هرگونه آلودگی یا باکتری که ممکن است شب هنگام روی صورت شما قرار گرفته باشد را از بین ببرید. همچنین باید روبالشی خود را به طور مرتب بشویید. مراقب باشید که در شستن صورت بیش از حد وسواس به خرج ندهید. چرا که چربی طبیعی پوست را از بین می‌برید.

  • بعد از انجام تمرینات ورزشی شستشوی صورت را فراموش نکنید

حتما صورت خود را بعد از ورزش بشویید. چرا که قطرات عرق به همراه چربی پوست به منافذ باز پوست رفته، همان جا باقی می‌مانند و بعد از مدتی تبدیل به جوش سرسیاه می‌شوند. برای تمیز کردن صورت خود بعد از ورزش می‌توانید از پاک کننده صورت شون نیز استفاده کنید.

  • از ضد آفتاب‌ های بدون روغن یا oil free استفاده کنید

صرف نظر از نوع پوستتان برای درمان جوش های سر سیاه بهتر است که از ضد آفتاب‌های oil free استفاده کنید. خوشبختانه ضد آفتاب دابل شیلد فاقد چربی شون، گزینه‌های عالی برای کسانی است که از جوش‌های سرسیاه، خصوصا جوش های سر سیاه بینی رنج می‌برند.

  • از کرم‌ های لایه بردار استفاده کنید

برای اینکه بتوانید به مرور جوش‌های سر سیاه را از بین ببرید، باید استفاده از اسکراب پوست را در روتین منظم هفتگی مراقبت از پوست قرار دهید. استفاده از اسکراب‌ های پوست، سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد و پوست را برای جذب هر چه بیشتر محصولات درمانی جوش آماده می‌کند.

  • از انواع ماسک‌های زغال استفاده کنید

ماسک‌های زغال سنگ موجود در بازار محصولی عالی برای درمان جوش سر سیاه هستند. زغال چوب یک سم زدای عالی است که می‌تواند در عمق منافذ رسوب کرده و تمامی ناخالصی‌ها را پاک کند.

  • حتما هر سه ماه یکبار پوستتان را پاکسازی کنید

برای پاکسازی پوست بهتر است که به کلینیک‌های زیبایی مراجعه کنید. با تخلیه جوش‌ها خصوصا جوش‌های چرکی و جوش‌های سرسیاه در عمل پاکسازی، می‌توانید برای همیشه از شر جوش های سر سیاه خلاص شوید، به شرط اینکه از اسکراب صورت و پاک‌ کننده صورت به طور مداوم استفاده کنید.

  • از کرم‌ های برنز‌ه کننده استفاده نکنید

اگر می‌خواهید جوش‌های سر سیاه‌تان را از بین ببرید، بهتر است از کرم‌های برنز‌کننده صرف نظر کنید. چرا که این محصول می‌تواند وارد منافذ جوش‌های سرسیاه شود و باعث تیره‌تر و برجسته‌تر شدن آن‌ها شود. بدتر از آن ممکن است که منافذ پوست را بیشتر مسدود کرده و منجر به جوش بیشتر شود.

  • از چند محصول درمانی به طور همزمان استفاده نکنید

استفاده بیش از حد از انواع ضد جوش‌ها به طور همزمان، حتی اگر برای جلوگیری از آکنه و جوش هم مؤثر باشد، می‌تواند جوش های سرسیاه را خصوصا جوش سر سیاه بینی را تشدید کند.

برای درمان جوش‌های سر سیاه اطراف بینی بهتر است که از یک یا دو محصول استفاده کنید و به یاد داشته باشید که حتما از کرم مرطوب‌ کننده استفاده کنید، زیرا پوست بیش از حد خشک، چربی اضافی تولید می‌کند که باعث تشدید جوش‌های سر سیاه می‌شود.

از بین بردن جوش سر سیاه بینی با وازلین

برای از بین بردن جوش‌های سر سیاه کمی وازلین روی جوش‌ها بمالید و سلفون روی آن‌ها بکشید و اجازه دهید به مدت ده دقیقه روی پوستتان بماند. سپس با دو انگشت به آرامی تخلیه جوش سرسیاه را انجام دهید. با اینکار حتی می‌توانید بزرگترین جوش سر سیاه را تخلیه کنید.

درمان جوش های سر سیاه

برای درمان سریع جوش سر سیاه بهتر است که حتما عمل پاکسازی پوست را هر سه ماه یکبار انجام دهید. البته سعی نکنید که با فشار دادن جوش سر سیاه در خانه آن را از بین ببرید. چرا که اینکار باعث تشدید التهاب در پوست شده و جوش های چرکی صورت را افزایش می‌دهد. تخلیه جوش سر سیاه بینی و صورتتان را به متخصصان و تکنسین‌های زیبایی بسپارید.  البته می‌توانید درمان جوش سر سیاه در طب اسلامی را نیز امتحان کنید.

برای آموزش تهیه ماسک خانگی ضد جوش، این مقاله را مطالعه کنید.

مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 5 =