علت جوش صورت در نقاط مختلف چیست؟

1,082

همه ما دوست داریم پوستی صاف و بدون جوش داشته باشیم و بدین منظور تمامی اصول مراقبت از پوست را می بایست رعایت کنیم. ولی با وجود رعایت همه این موارد باز هم جوش صورت نمایان می شوند.

اگر شما هم دچار این مشکل می شوید باید بگوییم کار اشتباهی انجام نداده اید. باید ابتدا علت بروز جوش ها را روی صورتتان دریابید و با توجه به آن راه حل درست را انتخاب نمایید. آکنه در هر منطقه ای از پوست نشان دهنده وجود مشکل در اندام های بدن و یا تغذیه نامناسب می تواند باشد.

شما با این نقشه می توانید رابطه جوش صورت در نقاط مختلف را با اندام های بدنتان بیابید و برای درمان آن به کمک روش درست اقدام نمایید.

معنای جوش در نواحی مختلف بدن

 

پیشانی:

دلیل جوش های روی پیشانی این است که شما دچار استرس هستید، خواب کافی ندارید و یا غذای ناسالم مصرف می کنید. برای از بین بردن جوش های ناحیه پیشانی باید خوب استراحت کنید، غذاهای فست فود را از رژیم روزانه تان حذف کنید، آب زیاد بنوشید و میوه های آبدار و خنک مثل خیار میل کنید.

 

بین ابروها:

خوردن غذاهای چرب، لبنیات چرب وشکر می تواند عامل به وجود آمدن جوش صورت در این ناحیه باشند. از آنجاییکه این ناحیه با کبد مرتبط است، سعی کنید که غذای ناسالم و چرب نخورید و روزی ۳۰ دقیقه ورزش کنید. این ناحیه از پوست حساسیت غذایی را به سرعت نشان می دهد.

 

دور چشمانتان:

هر نوع جوش و قرمزی و تغییر رنگ پوست اطراف چشم (حتی تیرگی دور چشم) می تواند به دلیل کمبود آب و خشکی پوستتان باشد.

 

روی گونه ها:

این ناحیه از پوست با سیستم تنفسی در ارتباط است. جوش ها ی روی گونه ها نشان دهنده آلرژی، رفت و آمد در مناطق آلوده، سیگار، تلفن همراه آلوده و یا بالش آلوده است. پس خوراکی های با طبع گرم را نخورید، کمتر قند مصرف کنید و مدتی در هوای تازه قدم بزنید. هوای تمیز، شستشوی منظم و تمیز نگه داشتن پوست به بهبود جوش های این ناحیه کمک می کنند.

 

روی بینی:

جوش روی بینی ممکن است به قلبتان مرتبط باشد. فشار خونتان را چک کنید. هم چنین ممکن است ویتامین B بدنتان کم باشد. پس مصرف غذاهای تند، گوشت و چربی را متوقف کنید. و از آنجاییکه منافذ پوست این ناحیه مستعد باز شدن هستند، مطمئن شوید که تاریخ مصرف لوازم آرایش تان نگذشته باشد.

 

اطراف چانه:

جوش صورت و لک در این ناحیه نشان دهنده استرس و تغییرات هورمونی هستند. پس با خواب کافی، ورزش، نوشیدن آب زیاد و شستن صورت جوش های این ناحیه را می توانید کاهش دهید.

 

روی چانه:

چانه با معده در ارتباط است. پس سعی کنید بیشتر غذاهای فیبر دار مصرف کنید و با نوشیدن چای گیاهی از بدنتان سم زدایی کنید.

 

گردن و سینه:

جوش ها و لک ها در این نواحی به این معنی است که بدنتان برای مبارزه با ویروس ها و باکتری ها تقلا می کند. با مراجعه به دکتر برای مطمئن شدن از مشکل و اینکه آیا بدنتان دچار عفونت شده است یا نه به این مشکل پایان دهید.

 

گوش ها:

این ناحیه با کلیه مرتبط است. پس آب فراوان بنوشید و مصرف نوشیدنی های گازدار و قهوه را متوقف نمایید.

 

 

مطالب مرتبط:

آشنایی بیشتر با محصولات و فرآورده‌های مراقبت از پوست

مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × سه =