چند نکته کلیدی در انتخاب ریمل

با دقت انتخاب کنید

1,322

انواع ریمل را بشناسیم

فرمول خوب ریمل برای انواع ریمل ، برس کاربردی و نحوه زدن ریمل است که در کنار هم معجزه می کنند. ترکیب این سه، ریمل ایده آلی خواهد بود که همه ما رو راضی می کند. اما متخصصان آرایشی می گویند که برس ریمل نقشی مهم را ایفا می کند.

فقط پیدا کردن ریمل گرون و یا برند مطرح مهم نیست بلکه انتخاب ریمل با برس مناسب اهمیتی زیادی دارد. از آنجاییکه در حال حاضر ریمل ها با برس های متنوعی موجود هستند، از نازک گرفته تا توپی و مخروطی، ما تصمیم گرفتیم شما را در این انتخاب مهم راهنمایی کنیم.

ریمل ها از نظر شکل برس ۵ مدل دارند که به ترتیبی که در شکل می بینید این شکل ها را معرفی می کنیم.

انواع ریمل چیست

  1. مدل مخروطی یا مدل کاج: ما این مدل کلاسیک(که شبیه مثل درخت کاج است)را به شما پیشنهاد می کنیم. این برس در عین حال که به مژه های شما نهایت حجم و کلفتی را می دهد. پس نیازی نیست که مقدار زیاد از مایه ریمل را به مژه ها بزنید چرا که این برس با یک یا دو بار حرکت ماکزیمم حجم را به مژه ها می دهد.

  1. مدل نازک: اگر می خواهید قد مژه هاتون بلند تر از اون چیزی که هست به نظر برسد دنبال ریمل با برس نازک باشید. این مدل برس نازک نازک و بلند در عین حال که قد مژه ها را بلند می کند آن ها را مرتب و مجزا نشان می دهد.

  1. مدل بزرگ با دانه های متراکم: این برس برای مژه های نازک مناسب است. با چند بار زدن مایع ریمل با این برس اثر کلفت شدن مژه ها را خواهید دید.

  1. مدل خم یا منحنی: برس مدل منحنی مژه ها را به سمت بالا هدایت می کند. هر چقدر بیشتر از این ریمل بزنید، چشم ها بازتر،سرحال تر و درشت تر به نظر می رسند. اثر برس منحنی دقیقا مانند اثر فر مژه روی مژه ها است.

  1. مد توپی: این مدل اثر انبوه کنندگی روی مژه ها دارد مخصوصا وقتی که در گوشه های ابتدایی و انتهایی مژه های پایین چشم زده شود. برای زدن این ریمل ابتدا مژه ها را از هر آرایشی پاک کنید، سپس از وسط مژه ها شروع کنید برس را در منطقه رویش مژه بگذارید و به سمت نوک و انتهای مژه حرکت دهید. همین کار رو در گوشه داخلی چشم با همین ترتیب انجام دهید. از رویش به سمت انتها. اینکاربا برس گرد همه قسمت های مژه را کاملا پوشش می دهد و آغشته به ریمل می کند. هم چنین با این برس می توانید مژه ها را شانه بزنید و چسبندگی مژه ها را از بین ببرید.

ریمل ها از نظر جنس برس دو مدل دارند که هر کدام کاربردهای متفاوت دارند. حتی می توانید موقع زدن ریمل دو تا را با هم ترکیب کنید.

  1. فیبر: برس از جنس فیبر(الیاف گیاهی) باعث افزایش و حجیم شدن و بلند شدن مژه ها می شود. این جنس برس برای کسانی که مژه ه های کوتاه و نازک دارند پیشنهاد می شود.

  1. لاستیک: برس جنس لاستیکی شکل خود را حفظ می کند و شما می توانید از اثر شکل برس نتیجه مطلوبی بگیرید. هم چنین می توانید مایع داخل ریمل را به خوبی استفاده کنید. این جنس برس به هیچ عنوان مژه ها را انبوه و چسبنده نمی کند.

برای خواندن مطالب بیشتر در رابطه با زیبایی چشم، کافیه بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

آشنایی با رمزهای زیبایی چشم

مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − پانزده =