کانتورینگ چیست؟ چه ابزارهایی برای کانتور چهره مورد نیاز است؟

672

کانتورینگ یا متعادل سازی چهره همان تیره کردن نواحی از صورت است که می‌خواهیم کمتر به چشم بیایند. از ترکیب کانتورینگ و هایلایت کردن چهره گریم بوجود می‌آید و چهره به زیباترین حالت خود نشان داده می‌شود.

برای داشتن چهره ای زیبا و دلنشین لازم است که اول فرم چهره خود را بشناسیم . اگر بدانیم برای زیبا تر نشان دادن چهره به چه ابزار هایی نیاز داریم دیگر نیازی به آرایشگر و رفتن به آرایشگاه نداریم و میتوانیم در منزل خودمان را به بهترین شکل بیاراییم.

انواع جام و فرم چهره

جام چهره افراد می‌تواند مثلثی، مستطیلی، مربعی، گرد یا بیضی باشد. اشکال فرعی متعددی هم ممکن است وجود داشته باشد ولی بصورت کلی این فرم ها تعدد بیشتری دارند. ایده آل ترین فرم چهره بیضی است. این مدل کمترین میزان کانتور را نیاز دارد.

کانتورینگ صورت بیضی

در کانتورینگ صورت بیضی می‌توان روی برجسته تر کردن گونه و قلمی نشان دادن بینی تمرکز کرد و از هایلایتر روی گونه و نوک بینی و بالای لب استفاده کرد. البته اگر بینی قلمی و سربالا باشد، دیگر هایلایت باید دقیقا نوک بینی زده شود ولی در کانتورینگ بینی افتاده، هایلایتر باید بالاتر از نوک بینی زده شود تا افتادگی آن به چشم نیاید.

کانتورینگ صورت بیضی

کانتورینگ صورت گرد

برای کانتورینگ صورت های گرد باید اطراف چهره تیره یا کانتور شود تا چهره به سمت بیضی سوق داده شود. تمام تلاش ما برای کانتور چهره، بیضی نشان دادن آن است.

یکی از خصوصیات افراد با صورت گرد بینی کوتاه و نسبتا گوشتی تر است. کشیده تر کردن بینی در افرادی که صورتی گرد دارند می‌تواند در بیضی نشان دادن فرم چهره بسیار موثر باشد.

برای کانتورینگ بینی گوشتی و تپل  می‌توان از کرم پودرتیره یا رنگ تیره پالت کانتورینگ استفاده کرد و از زیرتاج ابرو در دوطرف تیغه بینی یک خط باریک تا نوک بینی کشید و بعد با اسفنج کوچک خوب فید کرد تا خطوط خیلی به چشم نیایند و بینی کشیده تر دیده شود . این خطوط باید به هم نزدیک کشیده شوند تا بینی باریک دیده شود. ایجاد زوایای فک نیز به لاغرتر نشان دادن چهره کمک می کند.

کانتور بینی گوشتی

کانتورینگ صورت مربعی و مستطیلی

درکانتورینگ صورت های مستطیلی و مربعی باید به یک نکته اساسی توجه کرد و آن تیره یا کانتور کردن گوشه های چهره است. تفاوت این است که در مدل مستطیلی با استفاده از کانتور پیشانی و چانه از ارتفاع چهره کاسته می‌شود. این کار باید با ظرافت تمام انجام شود تا کانتور به شکل لکه هایی در گوشه های چهره دیده نشود.

افرادی که صورتی کشیده و مستطیلی دارند معمولا بینی های استخوانی و کشیده نیز دارند. در کانتورینگ بینی کشیده  باید به این نکته توجه داشت که خط کانتور در اطراف بینی باید پایینتر از تاج ابرو کشیده شود و هرچه این خطوط بهم نزدیکتر باشند بینی باریک تر به چشم می‌آید پس نباید در این مورد زیاده روی کرد. و به هیچ عنوان روی بینی های قوزدار و استخوانی نباید از هایلایتر استفاده کرد. زوایای شکسته باید کانتور شود.دو طرف پیشانی زیر استخوان گونه و زوایای فک و چانه نیز باید تیره شوند تا زیاد به چشم نیایند.

کانتورینگ صورت مربعی

کانتورینگ صورت لوزی

اگر جام چهره لوزی شکل باشد؛ فرم صورت معمولا پیشانی و چانه تیز است. با کانتور استخوان گونه و زیر چانه می توان به این مدل از چهره ها بعد بخشید و تیزی چانه را مخفی کرد. تا صورت به شکل بیضی درآید.

کانتورینگ صورت لوزی

ابزار مناسب برای کانتور صورت

برای کانتورینگ بینی و صورت به براش مناسب که معمولا حجمی مانند براش کرم پودر دارد با سری کوچکتر نیاز است. کرم پودر یا کرم کانتورینگ باید از رنگ چهره دو الی سه پرده تیره تر باشد. برای استفاده بهتر، با پد آرایشی نمدار کرم را فید کنید. حتما برای فیکس یا خشک کردن کانتورینگ باید از پودر بیک یا فیکس استفاده کرد.

انواع کانتورینگ

دو نوع میکاپ کانتورینگ چرب و خشک وجود دارد.

در کانتورینگ چرب از فوم ها، موس ها و یا کرم پودرهای تیره تر از رنگ پوست استفاده می‌شود که این نوع کانتور مناسب پوست های خشک می‌‎باشد.

کانتورینگ خشک با پودرها مثل پنکیک پودر، برنزه کننده و پودر های فیکس تیره انجام می‌شود و مناسب پوست های چرب می‌باشد زیرا به مات ماندن پوست در آرایش کمک می‌کند.

آیا تا به حال صورت خود را کانتور کرده اید؟

برای کانتور صورت خود از چه ابزارهایی استفاده می کنید؟

مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − 4 =