حرکت ستودنی برند مای در جدال با ویروس کرونا

187

این روزها که ویروس کرونا جدید مهمان ناخوانده چینی، به دردسری پر از وحشت تبدیل شده است. برند مای که اخیرا در خط پشتیبانی کارزار ویروس کرونا به یاری پرستاران شتافته بود، این بار حامی مالی تجهیز، هنرستانی با ظرفیت ۱۷۵ نفر توسط خیریه مهر گیتی به نام نرجس خانعلی زاده در لاهیجان شده است.

هنرستانی به نام نرجس خانعلی زاده

خبر فوت نرجس خانعلی زاده پرستار ۲۵ ساله در لاهیجان در راه پرستاری از بیماران مبتلا به کرونا، جامعه را تکان داد:

جوان‌ها به خصوص پرستاران در خط مقدم جبهه جدال با کرونا هم در معرض خطر جدی هستند!

اما نوشتن طومارها یا متن‌های احساسی مشکلی را حل نخواهد کرد. مهم این است که قدمی برداشته شود،  قدمی مثل قدم برند مای تا هزاران هزار نرجس خانعلی زاده، پزشک یا پرستار، موسیقی دان یا نقاش در موقعیت‌های بعدی به کمک مردم این آب و خاک بیایند.

 

با این اقدام، کرونا باشد یا نباشد، امید زنده است و یاد این پرستار به عنوان نمادی از پرستاران قدمی خواهد بود. برای توسعه هنر، علم و دانش و غلبه بر بیماری‌های جسمی و روانی.

برند مای که اقدام به پخش مرطوب کننده در میان پرستاران کرده بود، این بار نیز با برداشتن این قدم ثابت کرد، که این برند ایرانی بعد از ۱۷ سال مثل همیشه در کنار سلامتی ایرانیان خواهد ایستاد.

مقابله با ویروس کرونا

اهمیت اقدام مای در پخش مرطوب کننده بین پرستاران

 هر چند آمار جهانی تعداد از دست رفتگان این ویروس را ۲ درصد از مبتلایان اعلام کرده است، اما سرعت پخش آن موجب شده این ویروس، از جمله ویروس های خطرناک تلقی شود.

از آنجا که داروی شناخته شده‌ای برای این ویروس وجود ندارد، ضد عفونی کردن دست‌ها با ژل ضد عفونی کننده و شستشوی صحیح دست‌ها به مدت ۲۰ تا ۳۰ ثانیه، مهمترین راه پیشگیری از انتشار ویروس محسوب می‌شود.

استفاده از ژل‌های ضد عفونی کننده به علت داشتن الکل بالای ۷۰ درصد باعث خشکی دست خواهد شد.

عصاره آلوئه‌ورا و آبرسان‌های دیگر هر چند روند خشک شدن دست را کندتر می‌کنند، اما در نهایت دست خشک شده و اینجاست که استفاده از مرطوب کننده‌ها از اهمیت خاصی برای حفظ سلامتی پوست دستان برخوردار خواهد بود.

همچنین نازک شدن پوست دست‌ها بر اثر استفاده از الکل و مردن سلول‌های پوستی، راه را برای ورود ویروس‌ها باز خواهد کرد. عاملی که علاوه بر خشکی پوست و سوزش شدید دست، خطرات مهمی برای سلامتی تمام اقشار جامعه به ویژه تیم پزشکی شامل پزشکان، بهیاران، پرستاران و سایر اعضای زحمت کش بیمارستان‌ها خواهد داشت.

محافظت در برابر ویروس کرونا

اینجاست که اهمیت اقدام مای در پخش مرطوب کننده رایگان، به خصوص جوجوبا که از بهترین مرطوب کننده‌های دنیاست در بین پرستاران ایرانی مشخص می‌شود. به امید اینکه هیچ کدام از اعضای تیم‌های پزشکی مثل نرجس خانعلی زاده قربانی ویروس کرونا نشوند.

مطالب مرتبط
1 نظر
  1. آرزو کمالی می‌گوید

    بسیار اقدام قشنگی بود.
    خدا ازتون راضی باشه

افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × پنج =