روز ولنتاین ۹۸ و ۴ نکته جالب درباره ولنتاین که نمی‌دانستید

903

روز ولنتاین همیشه ۱۴ فوریه  و تاریخ روز ولنتاین به فارسی ۲۵ بهمن است. پس روز جمعه ۲۵ بهمن ماه روز ولنتاین ۹۸ خواهد بود. اما جدا از تاریخ ۴ نکته فوق العاده جالب درباره روز عشق وجود دارد، که با اطلاع از آن‌ها شاید بتوانید معشوق خود را شگفت زده کنید.

نکات جالب روز ولنتاین

شاید داستان سنت ولنتاینوس و امپراطور ظالم رم باستان کلادیوس که اجازه ازدواج به مسیحیان را نمی‌داد، شنیده باشید. روز عشق به یاد این قدیس صدر مسیحیت روز ولنتاین نام گذاری شده است. روزی که در آن زوج‌های عاشق هدیه‌ای به رسم عشق به یکدیگر می‌دهند، تا علاقه خود را ابراز و حتی از یکدیگر تقاضای ازدواج کنند.

اما نکات جالبتری درباره روز ولنتاین وجود دارند که دانستن آن‌ها نه تنها جذاب است. بلکه صحبت راجع به روز ولنتاین را ساده‌تر خواهد کرد.

اشتباه ترجمه‌ای روز عشق در ژاپن به نفع آقایان!

در روز ولنتاین معمولا آقایان به خانم‌ها شکلات، گل، کارت تبریک و دعوت به شام هدیه می‌دهند. اما در ژاپن به علت اشتباه در ترجمه رسم بر این است که خانم فقط شکلات هدیه هدیه کنند و خبری از شکلات، گل و کارت تبریک و دعوت به شام از طرف آقایان نیست. باور کنید یا نه، نیمی از فروش شکلات سالانه به علت روز ولنتاین است.

در دهه هشتاد میلادی ژاپنی‌ها ۱۴ مارس را به عنوان روز سفید نام گذاری کردند. تا آقایانی که در روز ولنتاین شکلات هدیه گرفته‌اند، شکلات شیری به خانم‌ ها هدیه کنند!

در کشورهای آمریکای لاتین ولنتاین فقط روز عشق نیست

در بعضی از کشورهای آمریکای لاتین مثل مکزیک روز ولنتاین فقط روز عشق نیست. بلکه روز دوستی و عشق است. در کشورهایی مثل کلمبیا مردم به دوستان خود نیز کادوی ولنتاین می‌دهند!

شاید دوست داشته باشید، بخوانید : ۳ انتخاب برتر برای کادو روز ولنتاین برای اثبات عشق و دوستی

کره جنوبی، نودل سیاه و ولنتاین!

کره جنوبی هم مثل ژاپن از مشکلی مشابه رنج می‌برد. با این تفاوت که کسانی که در ۱۴ فوریه و ۱۴ مارس شکلاتی هدیه نگرفته‌اند. به رستوران رفته و نودل سیاه میل می‌کنند!

عربستان و مالزی دشمن ولنتاین

باور کنید یا نه، کشورهای دشمن روز عشق هم وجود دارند، عربستان صعودی در سال ۲۰۰۲ و ۲۰۰۸ فروش لوازم مربوط به ولنتاین مثل گل را ممنوع کرده است. از آن بدتر حکومت مالزی هر سال کمپینی ضد ولنتاین برگزار می‌کند، تا مردم را از برگزاری مراسم ولنتاین نهی کند!

ولنتاین یا سپندارمذگان

جالب اینکه روز عشق ( سپندارمذگان ) در ایران با تاریخ جهانی آن تنها ۴ روز تفاوت دارد. یعنی دقیقا ۲۹ بهمن بعد از ولنتاین، روز سپندارمذگان است. پس اگر می‌خواهید عشق خود را دوبار سورپرایز کنید. یا اگر تعصب زیادی روی فرهنگ ایرانی دارید، سپندار مذگان نیز انتخاب بسیار خوبی برای ابراز عشق محسوب می‌شود.

کادو روز ولنتاین چی بخرم !؟

برای خرید کادو ولنتاین شاید انتخاب‌های زیادی داشته باشید. اما انتخاب بعضی از کادوها مثل شکلات، گل و کارت تبریک را فراموش نکنید. سعی کنید از عروسک خرس! مخصوصا برای آقایان عبور کرده و انتخاب ماندگار یا زیباتری را به همدیگر هدیه دهید.

مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × دو =