خرید کتاب اینترنتی – بایدها و نبایدها و بهترین انتخاب‌ها

128

خواندن کتاب مثل تجربه یکی زندگی بدون زندگی کردن آن است. فرآیندی لذت بخش که ذهن متفاوت انسان را اغنا کرده و حس کنجکاوی او را ارضا می‌کند. این فرآیند به خصوص وقتی که مجبور هستید در خانه بمانید، می‌تواند شما را از زندان خانگی خارج کرده و در اقیانوس وسیع تخیلات غوطه‌ور کند. خوشبختانه و متاسفانه تعداد کتاب‌ها بسیار زیاد است. شما انتخاب‌های بسیار زیادی برای خواندن دارید و وقت کمی برای خواندن، پس هنگام خرید کتاب اینترنتی و غیر اینترنتی، بهتر است بعضی بایدها و نبایدها را برای بهترین انتخاب رعایت کنید.

زمان خرید کتاب اینترنتی شما انتخاب‌های زیادی پیش رو دارید، حتی ممکن است، یک کتاب را بتوانید با قیمت پایینتر با چندین ترجمه تهیه کنید. برای داشتن بهترین خرید، نکات زیر را فراموش نکنید.

 

بایدهای خرید کتاب اینترنتی

سایت‌های زیادی برای فروش کتاب به صورت آنلاین وجود دارد. بعضی از آن‌ها، فقط نسخه الکترونیک و برخی دیگر فقط نسخه فیزیکی کتاب را عرضه می‌کنند. بهترین خرید کتاب اینترنتی در واقع خریدی است، که شما را به بهترین کتاب‌ها با مناسب‌ترین قیمت و ترجمه برساند. در ادامه انتخاب‌های رسیدن به بهترین خرید را توضیح خواهیم داد.

 

انتخاب کتاب فیزیکی یا الکترونیکی

انتخاب بین حس نوستالژی رایحه کاغذ و سنگینی در دست گرفتن کتاب فیزیکی، یا خواندن راحت کتاب کم حجم و همیشه سالم الکترونیکی، کاملا بستگی به سلیقه شما دارد. اما هر کدام دارای مزایای خاص خود است.

 

انتخاب مترجم زمان خرید کتاب اینترنتی

 

کتاب الکترونیکی

 • هزینه خرید کتاب الکترونیکی، بر خلاف کتاب کاغذی، به علت حذف شدن هزینه کاغذ و چاپ بسیار ارزان‌تر است.
 • احتمال از دست رفتن کتاب الکترونیکی به علل فیزیکی بسیار کم است.
 • همیشه به راحتی قابل حمل است.
 • امکان هایلایت کردن قسمت‌های مختلف آن بدون صدمه به کتاب وجود دارد.
 • جای زیادی نمی‌گیرد و فضای فیزیکی را اشغال نمی‌کند.
 • خرید آن به طبیعت کمک می‌کند.

 

کتاب فیزیکی

 • کتاب فیزیکی، زیبایی و حس خاص خود را هنگام خواندن دارد.
 • خرید آن کمک زیادی به مشاغل مرتبط با آن می‌کند.
 • هنگام خرید کتاب اینترنتی فیزیکی، می‌توانید کتاب دست دوم را ارزانتر تهیه کنید.
 • کتاب فیزیکی از تمام آسیب‌های ناشی از پاک شدن حافظه، قطع اینترنت، رفتن برق و غیره محافظت می‌شود.
 • کتاب کاغذی حس مالکیت بیشتری را القا کرده و شما را بیشتر به خواندن ترغیب می‌کند.
 • کتاب کاغذی ممکن است برای آیندگان شما، تبدیل به یک سرمایه ماندگار شود.

 

انتخاب ترجمه کتاب

اگر کتاب را به زبان اصلی نمی‌خوانید، ممکن است ترجمه‌های زیادی را پیدا کنید، بعضی از ترجمه‌ها روان‌‌تر و دقیق‌تر هستند و منظور نویسنده را بهتر می‌رسانند. بعضی از ترجمه‌ها دارای پاورقی‌هایی هستند، که به درک منظور نویسنده کمک ‌می‌کنند که البته ممکن است شما آن را دوست نداشته باشید یا شما را به اشتباه بیاندازند. برخی از ترجمه‌ها کامل‌تر و بدون سانسور هستند.

انتخاب بهترین ترجمه هنگام خرید کتاب اینترنتی از خرید حضوری آسان‌تر است. چون شما می‌توانید ضمن بررسی نظرات دیگر خوانندگان درباره ترجمه، سوابق مترجم( اگر او را نمی‌شناسید) را نیز بررسی کنید.

پس قبل از خرید حتما نظرات دیگران درباره ترجمه را بررسی کرده و اگر نظری وجود ندارد، از دیگران به صورت آنلاین بخواهید، تا نظرشان را درباره آن ترجمه بیان کنند.

 

انتخاب ناشر کتاب

شاید ناشرهای مختلفی برای یک کتاب خارجی یا حتی داخلی(مثل نظامی) وجود داشته باشد. معمولا ناشرهای با سابقه هر کتابی را چاپ نمی‌کنند. بعضی از ناشرها به صورت تخصصی فقط روی آثار یک یا چند نویسنده تمرکز کرده یا روی یک یا چند ژانر ادبی خاص کار می‌کنند.

پس دنبال ناشری بگردید، که در موضوع یا ژانر مورد علاقه شما تخصص دارد، و خرید از ناشری را که فقط به علت احتمال پرفروش بودن یک کتاب، آن را چاپ کرده فراموش کنید.

 

قیمت کتاب

قیمت یکی از مهمترین فاکتورهای خرید کتاب اینترنتی است. اگر دو ترجمه عالی از دو ناشر خوب را از یک کتاب پیدا کردید. احتمالا جنس کاغذ یا سال چاپ باعث ارزانتر بودن یکی از دیگری است. جنس کاغذ، وزن کتاب و سایر مشخصات را مطالعه کرده و در صورت نزدیک بودن، کتاب ارزانتر را انتخاب کنید.

کتاب الکترونیکی بدون شک قیمت ارزانتری دارد، ولی انتخاب آن کاملا سلیقه‌ای است. همچنین ممکن است از یک ترجمه خوب نسخه الکترونیکی وجود نداشته باشد.

 

قیمت هنگام خرید کتاب اینترنتی

 

کاغذ کتاب

کتابی را انتخاب کنید، که کاغذ آن ماندگارتر و سبک‌تر باشد، قطع آن در صورت امکان معمولی و قابل حمل باشد. اطلاعات راجع به نوع کاغذ را با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید پیدا کنید.

 

انتخاب کتاب

مهمترین موضوع در خرید کتاب اینترنتی یا غیر اینترنتی، ژانر کتاب، موضوع، محتویات و قلم نویسنده است. اینکه قلم گیرا باشد یا نباشد. موضوع و ژانر با علاقه شما سازگاری داشته یا نداشته باشد. محتویات تکراری نبوده و ارزش خواندن داشته باشند. مهمترین مساله در انتخاب کتاب است.

شما می‌توانید از سایت‎هایی مثل گودریدز، نظرات خوانندگان دیگر درباره یک کتاب را پیدا کرده و یا قدردانی‌ها، جوایز و نقدهایی را که کتاب دریافت کرده را بخوانید و بهتر تصمیم بگیرید.

همچنین می‎توانید کتاب مورد علاقه خود را با موضوع ( به طور مثال کتاب‌هایی که باید قبل از مرگ بخوانید) جستجو کرده و انتخاب کنید.

آیا خرید کتاب اینترنتی انجام داده‌اید؟

چه کتابی را خریده‌اید؟

از خرید خود راضی بودید و کتاب را به دیگران پیشنهاد می‌کنید؟

مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =