پیش بینی انتخابات آمریکا و تاثیر آن بر لوازم آرایشی

114

پیش بینی انتخابات آمریکا و رقابت ترامپ و جو بایدن، نه تنها بر دنیای سیاست، بلکه بر لوازم آرایشی ما خانم ها نیز تاثیرگذار است. تحریم‌های ترامپ و بالا رفتن قیمت دلار از یک طرف و ترسیدن شرکت‌های خارجی از معامله با ایران باعث کمبود لوازم آرایشی خارجی در بازار ایران شده است. اما چه کسی پیروز انتخابات آمریکا خواهد بود و این پیروزی چه تاثیری بر لوازم آرایشی ما خواهد گذاشت، سوالی است که می‌خواهیم با بررسی واقعیت‌ها به آن‌ها پاسخ دهیم.

سه راه ویژه پیش بینی انتخابات آمریکا

پیش بینی با پیشگویی متفاوت است و بر اساس علم آمار و مدارک و شواهد استوار است. سه راه مهم برای پیش بینی انتخابات آمریکا وجود دارد.

پیش بینی انتخابات آمریکا بر اساس حرکات اجتماعی در آمریکا

جامعه آمریکا بازی سیاسی خود را به دو دسته اصلی جمهوری خواه و دموکرات تقسیم کرده است. این دو حزب تفاوت بسیاری کمی با هم دارند که یکی از آن‌ها برجام و ارتباط اقتصادی با ایران است. در حال حاضر فضای اجتماعی و رفتار سلبریتی ها بیشتر به سمت جو بایدن است. از آنجایی که ۴ سال پیش نیز این موضوع به نفع هیلاری کلینتون بود. شاید در نظر بگیرید که تاثیری بر انتخابات آمریکا نخواهد داشت. اما مساله این است که این بار بایدن یک مرد است و شانس بیشتری از کلینتون دارد.

شانس بایدن از نظر حرکت‌های اجتماعی بیشتر از ترامپ است. با انتخاب بایدن امید بیشتری برای بازگشت برجام و نزول قیمت دلار و آزاد شدن سرمایه‌های ایران و از طرفی از سر گرفتن تجارت خارجی با ایران وجود دارد.

وضعیت اقتصادی و پیش بینی انتخابات آمریکا

ترامپ یک تاجر است و به اقتصاد آمریکا کمک کرده و باعث رشد نرخ اشتغال آمریکایی‌ها شده است. به همین علت آمریکایی‌هایی که به اقتصاد بیشتر اهمیت می‌دهند، به احتمال زیاد ترامپ را انتخاب خواهند کرد. نیروهای پشت پرده بزرگ آمریکا به این علت از ترامپ حمایت می‌کنند. زیرا فروش سلاح با ترامپ برای آن‌ها راحت‌تر است. اخیرا چین، یوآن خود را از تسلط دلار خارج کرده و به احتمال زیاد این نیروها ترامپ را برای مقابله با اقدام چین انتخاب می‌کنند.

نژاد پرستی و انتخابات آمریکا

یکی از بزرگ‌ترین نقاط ضعف ترامپ که در انتخابات پیش رو موثر است، کشته شدن جورج فلوید است. اتفاقی که بخش بزرگی از آمریکا را که به رویای آزادی مشهور است را در مقابل ترامپ قرار داده است. این جنبش به احتمال بالا نقش اساسی در پیروزی بایدن ایفا خواهد کرد.

تاثیر نتایج انتخابات آمریکا بر لوازم آرایشی

در صورت انتخاب ترامپ، ایران به احتمال زیاد قراردادی با چین امضا کرده و لوازم آرایشی چینی در ایران به وفور یافت خواهند شد. این امر در بدترین حالت، باعث تضعیف بازار لوازم آرایشی ایرانی می‌شود و باید توجه داشته باشیم که لوازم آرایش با کیفیت ایرانی را خریداری کنیم، تا هم از پوست خود بهتر مراقبت کرده و هم به صنعت ایران کمک کنیم.

لوازم آرایشی ایرانی

در صورتی که لوازم آرایشی چینی وارد ایران نشود، بازار لوازم آرایشی ایرانی بهبود خواهد یافت، اما قیمت آن‌ها با توجه به بالا رفتن قیمت مواد اولیه بالا خواهد رفت.

در صورت انتخاب بایدن و پایین آمدن قیمت دلار به احتمال قوی لوازم آرایشی اروپایی به بازار ایران بازگشته و رقابت برندهای ایرانی با آن‌ها باعث افزایش کیفیت لوازم آرایشی ایرانی خواهد شد. انتخاب بایدن به طور کلی به نفع اقتصاد فعلی ایران است، زیرا حتی در صورت عدم بازگشت برجام، شرکت های اروپایی وارد معامله تجاری با ایران خواهند شد.


نظر شما در باره پیش بینی انتخابات آمریکا چیست؟ ترامپ یا بایدن؟ به نظر شما این انتخاب چه تاثیری بر لوازم آرایشی ایرانی خواهد گذاشت؟

مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × چهار =