بی بی کرم چیست؟ و بهترین بی بی کرم چه خصوصیاتی دارد؟

291

بی بی کرم مخفف کلمه انگلیسی beauty balm است که بالم زیبایی یا کرم زیبایی معنی می‌شود. این کرم‌ها دارای خواص زیادی هستند و اگر از آن‌ها استفاده کنید، دیگر نیازی به استفاده از خیلی دیگر از محصولات نیست. در ادامه به معرفی بیشتر این کرم‌ها خواهیم پرداخت:

خواص بی بی کرم ها

بی بی کرم ها دارای خصوصیات متفاوت و زیادی هستند. از جمله این خصوصیات می‌توان به ویژگی‌های ضد آفتابی، مرطوب کنندگی، کرم پودری اشاره کرد.

خاصیت ضد آفتابی

بی بی کرم ها می‌توانند از پوست در مقابل اشعه خورشید محافظت کنند. این کرم ها دارای فاکتور محافظتی در برابر نور خورشید یا همان spf هستند . این کرم ها، جزئی از کرم های زیبایی هستند و به همین دلیل باید از مواردی که باعث تهدید زیبایی می‌شوند، به بهترین وجه پیشگیری کنند. پس جلوگیری از صدماتی مثل چین و چروک و لک که آفتاب روی پوست ایجاد می‌کند، از وظایف آن‌ها است.

خاصیت مرطوب کنندگی

بی بی کرم ها دارای مرطوب کننده هستند و می‌توانند در طول روز رطوبت پوست را حفظ کنند و به آن آبرسانی لازم را انجام دهند.این خاصیت بی بی کرم به پوست کمک می‌کند تا دچار خشکی و در نهایت چین و چروک نشود.

این کرم ها چون خاصیت مرطوب کنندگی دارند مانند یک پرایمر نیز عمل کرده و پوست را نرم و لطیف می‌کنند.

خاصیت کرم پودری

بی بی کرم ها دارای رنگدانه هستند و می‌توانند معایب و لک های پوستی را کاور کنند. معمولا رنگ بندی این کرم ها خیلی زیاد نیست و در دو رنگ روشن و نسبتا تیره تولید می‌شوند. بیشتر افرادی که از این کرم ها استفاده می‌کنند به دنبال این هستند که از محصولی سبک استفاده کنند که دارای خواص زیادی باشد تا آنها را از خرید تعداد زیادی از محصولات راحت کند. این نکته را نباید نادیده گرفت که چون این کرم حاوی رنگدانه است پس از یک مرطوب کننده عادی سنگین تر بوده و گاهی پوشانندگی یک کرم پودر را دارند.

بی بی کرم خاصیت کرم پودری نیز دارد

برخی از بی بی کرم ها دارای خواص دیگری مثل ضد چروک یا ویتامین هایی مثل A ، E وC هستند که این می‌تواند یک برتری برای این دسته باشد.

نحوه استفاده از بی بی کرم

برای پخش بهتر بی بی کرم ها بهتر است مثل ضد آفتاب آنرا با نوک انگشتان پخش کرد. گرمای دست می‌تواند باعث خوب پخش شدن و نمای بهتر این کرم روی پوست صورت شود. در عین حال کسانی که دوست دارند می‌توانند از براش کرم پودر یا پد نمدار استفاده کنند.

مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =