رابطه استایل دخترانه پسرانه، زنانه و مردانه با شخصیت افراد

272

هر استایل و یا رنگ لباسی را که انتخاب کنید، به طور ناخودآگاه جنبه‌ای از شخصیت شما درونی شما را نمایش خواهد داد. پس انتخاب یک رنگ یا مد لباس خود نشانه گرایش های شخصیتی است که می‌توانید از آن به نحو موثری در تشخیص شخصیت افراد استفاده کنید. در این مقاله رابطه استایل دخترانه و پسرانه با شخصیت و همچنین تاثیر شخصیت در انتخاب استایل مردانه و زنانه را در خواهید یافت. پس برای شناسایی بیشتر اطرافیان خود همراه ما باشید.

 

تاثیر شخصیت در انتخاب لباس رسمی و غیر رسمی

انتخاب لباس رسمی یا غیر رسمی در بحث استایل دخترانه یا هر استایل دیگری وقتی عجله دارید، جنبه مهمی از شخصیت شما یا اطرافیان را مشخص می‌کند. افرادی که بیشتر به سراغ لباس‌های رسمی می‌روند، نظر مردم را بر راحتی خود مقدم می‌دانند. بالعکس افرادی که به سراغ لباس‌های راحت و غیر رسمی می‌روند، راحتی خود را به نظر مردم ترجیح می‌دهند.

البته تمام این افراد ممکن است برای یک موقعیت اداری یا مهمانی خاص از لباس رسمی – حتی اگر عجله داشته باشند – استفاده کنند. پس بیشتر موقعیت‌هایی را در نظر بگیرید، که هدف خاصی در ذهن شما یا دیگران نباشد و انتخاب روزمره‌ای را با عجله برای پوشش انتخاب کرده باشید.

مقایسه استایل زنانه و دخترانه

حس زنانگی در انتخاب استایل دخترانه و زنانه

هر چه دخترانه تر فکر کنید، استایل شما به تی شرت، لباس جین و لباس‌های مشابه آن نزدیکتر خواهد شد. در استایل دخترانه، مهم رنگ‌های شاد و ست، بامزه بودن لباس انتخابی و زنده بودن آن است.

معمولا در استایل دخترانه باید از چیزی که می‌پوشید لذت ببرید، در این استایل تمایل زیادی به ابراز حس زنانگی وجود ندارد.

با بالا رفتن حس زنانگی یا در قرارهای احساسی انتخاب معمولا به سمت پیراهن های شیک و لباس‌های رسمی تر با رنگ‌های تیره یا سنگین تر خواهد رفت.

البته در قرارهای احساسی ممکن است رنگ‌های روشنی مثل صورتی، بنفش و قرمز به دلیل تاکید بر جنسیت، ترجیح داده شود.

 

انتخاب استایل مردانه و زنانه در محل کار

انتخاب لباس‌های بلند برای زنان نشان دهنده این است که دوست دارند، کمتر مورد توجه قرار گیرند، در مقابل انتخاب استایل براق نشان دهنده نیاز به توجه بیشتر و دیده شدن است.

انتخاب لباس رسمی در محیط کار نماینده برای مردان و زنان نمایشگر تمایل به جدی نشان دادن خود در مسائل کاری است. از طرفی لباس غیر رسمی نشان دهنده راحتی در محیط کار خواهد بود.

 

انتخاب رنگ در استایل لباس

انتخاب رنگ در نشان دادن شخصیت بسیار مهم است. هر رنگی پیامی را با خود به همراه دارد، اگر استایل دخترانه یا پسرانه شما و دوستان شما بیشتر شامل یکی از رنگ‌های زیر است، شخصیت شما یا دوستان به شرح زیر است.

 

رنگ مشکی

در جامعه فعلی ما انتخاب رنگ مشکی به دلایل مختلف بسیار رایج است و به همین علت تشخیص شخصیت از این طریق کمی سخت است. با این وجود اگر فردی به دلخواه در استایل لباس خود رنگ مشکی را انتخاب کند. نشان از رویایی بودن اوست. این افراد معمولا دست و دلباز هستند و شاعرانه زندگی می‌کنند. معمولا راحت به دیگران کمک کرده و اجتماعی ساده پسند هستند.

استایل دخترانه لباس مشکی

رنگ آبی

این رنگ آرامش بخش است. افرادی که این رنگ را انتخاب می‌کنند، به دنبال آرامش و تمرکز بیشتر هستند. معمولا این افراد به مسائل عمقی نگاه کرده و شخصیت حساسی دارند. این افراد بسیار شفاف رفتار کرده و نظر خود به راحتی انتقال می‌دهند. آن‌ها دید مثبتی به زندگی دارند و بیشترین تلاش را برای استفاده از آن می‌کنند.

 

رنگ سبز

استایل دخترانه یا پسرانه سبز نمایشگر اعتماد به نفس و اراده بالا است. این افراد سریع و قاطع تصمیم گرفته و ممکن است از تصمیم خود پشیمان شوند. سبز پوشان معمولا خودرأی و مغرور هستند.

 

رنگ قرمز

رنگ قرمز در استایل دخترانه نمایشگر تمایل به دیده شدن، شور و هیجان بسیار بالا است. آن‌ها پر از انرژی مثبت هستند و برای چیزهایی که دوست دارند می‌جنگند. اما سریع نظر خود را عوض می‌کنند.

 

رنگ زرد

این افراد روحیه‌ای جوان، بازیگوش و مثبت دارند. همیشه به دنبال زندگی رفته و به مسائل سطحی نگاه می‌کنند.

 

رنگ بنفش

افرادی که رنگ بنفش می‌پوشند به وفاداری بسیار اهمیت داده و معمولا خواستار رفتار اشرافی هستند. این افراد ممکن است کمی افسرده باشند، اما عملکردی قاطع دارند.

 

رنگ سفید

این افراد معمولا گارد بازی نسبت به دیگران دارند و به راحتی وارد ارتباط دوستی می‌شوند. این افراد اکثرا هنرمند و خود ساخته هستند، آن‌ها موقعیت‌ها را برای خود ساخته و از هر فرصتی استفاده می‌کنند.

 

رنگ قهوه‌ای

اشخاصی که در لباس خود از رنگ قهوه‌ای استفاده می‌کنند، معمولا مهربان‌تر از بقیه افراد هستند. آن‌ها خونسرد و معمولا آن چیزی را که می‌خواهند به دست می‌آورند. تصمیم گیری  برای آن‌ها آسان است و در هر شرایطی بهترین تصمیم را می‌گیرند.

 

رنگ خاکستری

این افراد اعتماد به نفس زیادی ندارند و معمولا به دنبال آرامش هستند. شخصیت آن‌ها عصبی است و سر سختی خاصی در انتخاب دوست دارند. ولی اگر موفق به دوستی با آن‌ها شوید، همیشه در دل آن‌ها باقی خواهید ماند.

 

شخصیت و انتخاب استایل

استایل دخترانه در خشن ترین حالت خود معمولا لطیف تر از استایل مردانه و پسرانه است و استایل زنانه نسبت به تمامی این استایل‌ها حس زنانگی بیشتری را القا می‌کند. اما فارغ از جنسیت شخصیت خود و اطرافیان را می‌توانید از طریق زیر شناسایی کنید:

 

شخصیت افراد پیرو مد روز

این افراد دارای یکی از شخصیت‌های مادی گرا یا با اعتماد به نفس پایین هستند. آن‌ها لباس‌های مارک دار و گران را به همه چیز ترجیح می‌دهند. بنابراین ممکن است حتی مارک را از لباس جدا نکنند تا مردم آن را ببینید. البته افراد موفق و شناخته شده نیز گاهی از این نوع پوشش استفاده می‌کنند، اما هرگز رفتار نمایشی در نشان دادن لباس خود ندارند.

 

شلختگی در استایل پوشش

انتخاب لباس‌های چروک و نا هماهنگ بر شلخته بودن شخصیت تاکید می‌کند. متاسفانه این نوع پوشش پیام منفی عدم اعتماد را به اطرافیان خواهد فرستاد. استایل شلخته نمایشگر اهمیت قائل نشدن برای کار، ظاهر و آینده است.

 

نیاز به دیده شدن

افرادی که کفش یا لباس‌هایی را با شکل نامتعارف و یا رنگ‌های تند و غیر عادی می‌پوشند، تمایل به دیده شدن دارند. آن‌ها می‌خواهند منحصر به فرد به نظر رسیده و در میان جمع تمام توجه‌ها را جلب کنند. این افراد معمولا چیزی به جز استایل خود برای جلب توجه ندارند.

 

لباس‌هایی برای نمایش اندام

دو دسته از افراد این لباس‌ها را انتخاب می‌کنند. دسته اول افرادی مثل ورزشکاران هستند که اعتماد به نفس بالایی نسبت به بدن خود داشته و دوست دارند عضلات خود را نمایش دهند. دسته دوم به دلیل نیاز جنسی و جذب جنس مخالف اندام خود را با پوشیدن لباس‌های بدن نما به نمایش می‌گذارند.

استایل دخترانه ورزشی

افراد خسیس

این افراد لباس‌های کوتاه و تنگ را ترجیح می‌دهند، این نوع پوشش به نوعی نداشتن ایمنی است که باعث می‌شود تمرکز این افراد، بر بدن خود بیشتر شود.

 

شخصیت سایه

اگر استایل شما یا اطرافیان شما، از نظر رنگ و مدل کاملا خنثی است، دارای شخصیت سایه هستید. افراد دارای این شخصیت تمایلی به دیده شده و مورد توجه قرار گرفتن ندارند. آن‌ها دوست دارند، در سایه‌ها پنهان بمانند و در جمع حل شوند. معمولا خجالتی و کم حرف هستند و به جز مواقع ضروری اظهار نظر نمی‌کنند.

 

شخصیت رسمی

افرادی که همیشه و در همه حال لباس رسمی می‌پوشند، مقرراتی اما تک بعدی هستند. این افراد خلاقیت کمتری در کارهای خود به خرج می‌دهند.

 

شاید برای شما جالب باشد:

صندل؛ پوشیدن یا نپوشیدن

مطالب مرتبط
افزودن نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده − چهار =